12 kwietnia 2021

Czwarta liga ruszyła!

Z tygodniowym opóźnieniem (spowodowanym wprowadzonymi przez rząd obostrzeniami), rozpoczęła się runda wiosenna w czwartej lidze. Ładna pogoda sprzyjała piłkarzom, którzy stworzyli kilka bardzo ciekawych widowisk. Szkoda że kibice wciąż nie mogą obserwować meczów z trybun, ale miejmy nadzieję że to już wkrótce się zmieni.

W grupie północno-zachodniej znakomicie rundę wiosenną rozpoczęła zajmująca drugie miejsce w tabeli Mławianka. Podopieczni trenera Macieja Śliwowskiego pokonali u siebie Makowiankę Maków Mazowiecki aż 9:0. Trzy bramki dla gospodarzy zdobył Szymon Masiak, a kolejne: Dominik Lemanek, Marcin Tomczak, Mateusz Stryjewski, Filip Rogalski, Michał Stryjewski oraz pochodzący z Teneryfy Hiszpan Sergio Alejandro Carbajal. Bardzo dobrze spisali się też piłkarze z Łomianek, którzy wygrali na swoim stadionie z Żyrardowianką 4:1. Trzy razy do siatki trafił powracający z Legionovii Patryk Szeliga, a wynik meczu ustalił Nico Wouters. Hutnik Warszawa zremisował w Rembertowie z prowadzącym w tabeli tej grupy Huraganem Wołomin 0:0. Od 37. minuty goście musieli radzić sobie w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Mateusz Domżalski. Grający w przewadze Hutnik prowadził grę, ale nie stworzył żadnej dogodnej sytuacji do zdobycia gola. W meczu kończącym 17. kolejkę, Wisła II Płock na bocznym boisku pokonała Wkrę Żuromin 4:2.  Gole dla Nafciarzy strzelili Wojciech Szumilas i Bartosz Zynek (obaj z rzutów karnych), Mateusz Lewandowski i Gruzin Giorgi Merebashvili. Dla Wkry trafili Tomasz Kamiński oraz Dawid Klepczyński (z karnego).

W grupie centralnej najciekawiej zapowiadało się starcie prowadzącej w tabeli Ząbkovii z goniącym czołówkę zespołem Piaseczna. Akcję rozstrzygającą o losach meczu, na własnej połowie rozpoczął Piotr Augustyniak. Piłka jak po sznurku wędrowała przez Krystiana Mianowicza i Bartosza Wiśniewskiego (którzy błyskawicznie „z klepki” wymienili podania) i trafiła do Patryka Zycha. Skrzydłowy gospodarzy w polu karnym podał do Tomasza Sieńskiego, a najskuteczniejszy zawodnik Ząbkovii precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Piaseczna Jakuba Stefaniaka, zapewniając podopiecznym trenera Piotra Dziewickiego zwycięstwo 1:0. Wygrała też Victoria Sulejówek (wicelider), która po bramkach strzelonych przez Borana Abdioglu, Bartłomieja Szulima oraz Kamila Wróbla pokonała na wyjeździe Józefovię 3:1. W jedynym niedzielnym meczu, Escola Varsovia zremisowała u siebie z Okęciem Warszawa 2:2. Lotnicy prowadzili już 2:0 po golach Krzysztofa Mamli oraz Marcela Gorczycy. Zespół z Tarchomina doprowadził do remisu dzięki trafieniom Damiana Sędzikowskiego i Mateusza Mazura.

W grupie południowo-wschodniej przewodząca w tabeli Pilica Białobrzegi wygrała na wyjeździe z Oskarem Przysucha 2:1. Goście objęli prowadzenie po rzucie karnym. Faulowany był Patryk Walasek, a jedenastkę na gola zamienił Kamil Czarnecki. Po chwili było już 2:0. Akcję Konrada Paterka wykończył Damian Winiarski, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Oskara. W drugiej połowie atakowali piłkarze z Przysuchy, co przyniosło efekt w 62. minucie. Po rzucie rożnym, najwyżej w polu karnym wyskoczył Patryk Czarnota i strzałem głową zdobył kontaktową bramkę. W końcówce czerwoną kartką ukarany został Bartłomiej Niedziela i Pilica kończyła mecz w dziesiątkę. Mimo tego podopiecznym trenera Tomasza Grzywny udało się utrzymać korzystny wynik do ostatniego gwizdka. Wicelider – Mazovia Mińsk Mazowiecki zaledwie zremisowała z zamykającym tabelę Radomiakiem II 2:2. Dwie bramki dla zespołu z Radomia zdobył doświadczony Portugalczyk Amancio Fortes. Dla gospodarzy, grających od 73. minuty w osłabieniu (po usunięciu z boiska Ihora Krashnevskiego) trafiali Michał Rozbiewski oraz Rafał Słowik w ostatniej minucie meczu.