29 lipca 2021

Ariel Borysiuk – pomocny od zawsze

29 lipca 1991 roku w Białej Podlaskiej urodził się Ariel Borysiuk, jeden z najlepiej zapowiadających się piłkarzy drugiej linii.     Jego pierwszym klubem był bielskopodlaski TOP54, skąd trafił do Legii, aby w wieku 16 lat zadebiutować w najbardziej utytułowanym klubie piłkarskim kraju. Z drużyną z Łazienkowskiej spędził pięć lat (2007-2012)…

29 lipca 1991 roku w Białej Podlaskiej urodził się Ariel Borysiuk, jeden z najlepiej zapowiadających się piłkarzy drugiej linii.

    Jego pierwszym klubem był bielskopodlaski TOP54, skąd trafił do Legii, aby w wieku 16 lat zadebiutować w najbardziej utytułowanym klubie piłkarskim kraju. Z drużyną z Łazienkowskiej spędził pięć lat (2007-2012) i jeden sezon w 2016; rozegrał w jej barwach 131 meczów, zdobywając mistrzostwo Polski, trzykrotnie podnosząc w górę Puchar Polski i raz Superpuchar. W swych najlepszych latach 20-krotnie wystąpił w krajowych młodzieżówkach i dwanaście razy przywdziewał koszulkę pierwszej reprezentacji Polski.

   W swej dotychczasowej karierze zaliczył występy w zagranicznych klubach tj. Kaiserlautern, Niżnyj Nowgorod, Quins Park Rangers i mołdawskim Tyraspolu i choć w tym czasie najbliżej było mu do gdańskiej Lechii, zaliczył także sezon w Wiśle Płock i ostatnio w Jagiellonii Białystok.

(js)