Feliks Niedziółka
Urodzony 22 stycznia 1945 w Karczewie był związanym z Mazowszem piłkarzem, występującym na pozycji obrońcy. Już w wieku zaledwie trzynastu lat reprezentował barwy Mazura Karczew, w którym pozostawał do 1965 roku. Najbardziej pamiętnym wydarzeniem z tego okresu była znakomita postawa piłkarzy z Karczewa w Pucharze Polski w sezonie 1963/64. A…
Urodzony 22 stycznia 1945 w Karczewie był związanym z Mazowszem piłkarzem, występującym na pozycji obrońcy.
Już w wieku zaledwie trzynastu lat reprezentował barwy Mazura Karczew, w którym pozostawał do 1965 roku.
Najbardziej pamiętnym wydarzeniem z tego okresu była znakomita postawa piłkarzy z Karczewa w Pucharze Polski w sezonie 1963/64. A klasowy Mazur (czyli grający wówczas na czwartym szczeblu rozgrywek), po zdobyciu pucharu okręgowego na Mazowszu przystąpił do kolejnej fazy już na szczeblu centralnym. Spisywał się rewelacyjnie mając w składzie m.in. prezentujących wyśmienitą formę Feliksa Niedziółkę oraz Władysława Grotyńskiego. Po wysokim zwycięstwie z Lublinianką 7:0, podopieczni trenera Antoniego Wołosza w kolejnej rundzie bardzo pewnie pokonali także Karkonosze Jelenia Góra 4:0. Następny rywal Mazura był niezwykle wymagający. Do Karczewa przyjechał niedawny wicemistrz Polski i ubiegłoroczny finalista pucharowych rozgrywek – Ruch Chorzów. Bardzo zacięty mecz na wypełnionym po brzegi małym stadionie zakończył się sensacyjnym zwycięstwem gospodarzy 1:0. Decydującą o losach spotkania bramkę zdobył Zbigniew Wojciechowski, wywołując euforię na trybunach. W 1/8 finału dopiero Legia Warszawa zatrzymała ekipę z Karczewa wygrywając 5:0.
Po tym spotkaniu trener legionistów Jaroslav Vejvoda postanowił sprowadzić na Łazienkowską Niedziółkę oraz Grotyńskiego. Obaj zostali dobrze przyjęci przez drużynę, w czym pomógł grający już w Legii inny wychowanek Mazura – Antoni Trzaskowski. Feliks Niedziółka, nazywany przez kolegów Fakirem, przez siedem miesięcy na treningi dojeżdżał z Karczewa, dopiero potem przeniósł się na ulicę Górnośląską, gdzie skończył również szkołę.
Tak więc w 1966 roku został zawodnikiem Legii Warszawa w której zadebiutował 9 kwietnia 1966 w spotkaniu przeciwko Stali Rzeszów, wygranym 1:0. Przez osiem lat występów w stołecznym klubie, w którym zaliczył 162 mecze, był niezwykle lubianym piłkarzem, zarówno przez kibiców jak i kolegów z zespołu. 30 listopada 1974 roku przeciwko Zagłębiu w Sosnowcu (wygranym 2:0) rozegrał swój ostatni mecz w barwach Legii. W 1975 roku przez krótki czas występował w amerykańskim Rochester Lancers, jednakże w tym samym roku przeszedł do szwedzkiego Veberód HC, w którym występował przez następny rok. W 1976 roku zakończył karierę.
(js, mf))