19 marca 2021

Michał Kucharczyk – niezawodny dżoker

20 marca 1991 roku w Warszawie urodził się Michał Kucharczyk – piłkarz niezwykle przydatny w ofensywie. Kucharczyk rozpoczynał swoją karierę w Świcie Dwór Mazowiecki, w którym mając 17 lat, zadebiutował w meczu ze Stomilem Olsztyn. Rok później został królem strzelców III ligi strzelając 24 gole w 24 meczach, a jego…

20 marca 1991 roku w Warszawie urodził się Michał Kucharczyk – piłkarz niezwykle przydatny w ofensywie.

Kucharczyk rozpoczynał swoją karierę w Świcie Dwór Mazowiecki, w którym mając 17 lat, zadebiutował w meczu ze Stomilem Olsztyn. Rok później został królem strzelców III ligi strzelając 24 gole w 24 meczach, a jego rekord to 5 bramek w jednym spotkaniu (z SMS Łódź). W lipcu 2009 Kucharczyk podpisał pięcioletni kontrakt z Legią Warszawa, jednak od razu został na rok wypożyczony do drugoligowego Świtu, gdzie zdobył w sezonie 13 bramek. W 2010 roku został włączony do kadry pierwszego zespołu Legii, w której występował do 2019 roku. W ciągu dziewięciu lat na Łazienkowskiej pięciokrotnie zdobył z Legią mistrzostwo Polskii, sześć razy triumfował w Pucharze Polski, wystąpił także w rozgrywkach europejskich, zdobywając dla swej drużyny 48 bramek. W latach 2011–2015 reprezentant Polski; w drużynie narodowej rozegrał 9 meczów strzelając 1 bramkę.

   Latem 2019 roku Kucharczyk na zasadzie wolnego transferu dołączył do rosyjskiego zespołu Ural Jekaterynsburg, występującego w Priemjer-Lidze.. Rok później, jako wolny zawodnik, podpisał 3-letni kontrakt  zPogonią Szczecin, w której aktualnie występuje.

(js)