10 marca 2021

Witold Bogdański – pozytywnie nastawiony

 11 marca 1951 roku urodził się Witold Bogdański. Piłkarz, trener oraz działacz związkowy.    Bardzo lubiany nie tylko przez kolegów z drużyny, ale i przez boiskowych rywali. Życzliwy, pozytywnie nastawiony do wszystkich, potrafiący rozładować iskrzące podczas meczów piłkarskich zbyt wysokie napięcie i ostudzić negatywne emocje.   Przygodę z piłką zaczynał…

 11 marca 1951 roku urodził się Witold Bogdański. Piłkarz, trener oraz działacz związkowy.

   Bardzo lubiany nie tylko przez kolegów z drużyny, ale i przez boiskowych rywali. Życzliwy, pozytywnie nastawiony do wszystkich, potrafiący rozładować iskrzące podczas meczów piłkarskich zbyt wysokie napięcie i ostudzić negatywne emocje.

  Przygodę z piłką zaczynał w Reducie Warszawa, w której grał od 1963 roku. W 1971 roku ze ZWAR-em Międzylesie wywalczył awans do A klasy. W 1974 roku przeniósł się do Marymontu, skąd po dwóch latach trafił do Polonii Warszawa. W klubie z Konwiktorskiej grał na zapleczu Ekstraklasy – u boku między innymi rozpoczynającego karierę Dariusza Dziekanowskiego czy Włodzimierza Gnoińskiego. Trenerami Czarnych Koszul byli wówczas Jerzy Engel oraz Rudolf Kapera. 

  Lata 1979-1982 spędził w będącym rewelacją rozgrywek, nie tylko na Mazowszu, ale i na szczeblu centralnym – Polonezie Warszawa, który także dotarł wtedy do II ligi. W sezonie 1984/85 z Marymontem wywalczył awans do okręgówki, później występował także w Polfie Tarchomin, Pogoni Grodzisk Mazowiecki oraz Przyszłości Włochy, w której w 1993 roku został grającym trenerem, a następnie prezesem. Od 1986 roku występował też w zespole Oldbojów – ostatni mecz rozegrał 4 czerwca 2011 roku w barwach Polonii Warszawa. 

  W 2008 roku rozpoczął działalność związkową, najpierw jako członek zarządu i przewodniczący komisji piłkarstwa młodzieżowego, a od 2012 roku jest wiceprezesem Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

(mf)