8 sierpnia 2017
Komisja rozgrywek

Składy wypełniamy w systemie

Szanowni Państwo,

Informujemy, że zgodnie z Regulaminem Rozgrywek na sezon 2017/2018 we wszystkich rozgrywkach istnieje obowiązek przekazywania sędziemu przed mecze składów drużyn wydrukowanych z systemu Extranet.

Plusem takiego rozwiązania jest z pewnością bierząca informacja dla klubu, którego zawodnika do gry wstawić w danym meczu nie może z powodu posiadania przez niego aktywnej kary dyskwalifikacji lub jego brak z powodu nieuprawnienia do gry. Informujemy, że system został tak zdefiniowany, aby protokół ze składem, klub mógł wydrukować najpóźniej na 10 minut przed danym meczem. Do protokołu nalezy również wpisać osoby funkcyjne znajdujące się na ławce dla zawodników rezewowych.

Aby możliwe było dodanie przez klub w sprawozdaniu sędziowskim osób zasiadających w trakcie meczu na ławce rezerwowych, kluby muszą najpierw zdefiniować listę osób funkcyjnych (zasiadających na ławce rezerwowych), a następnie przypisać je do poszczególnych drużyn swojego klubu. Czynność tę należy dokonać w panelu klubowym na stronie www.kluby.pzpn.pl (instrukcja TUTAJ).