3 maja 2017

2 w 1 – Tymbark dla Mazowsza !

Dwukrotnie, w niedzielny poranek na Stadionie Narodowym, prezes PZPN Zbigniew Boniek zapraszał Zdzisława Łazarczyka, prezesa Mazowieckiego ZPN, do dekoracji najlepszych finalistów XVII edycji turnieju o Puchar Tymbarku „Z podwórka na stadion”. W dwóch, z czterech meczów finałowych o Puchar Tymbarku "Z podwórka na stadion", triumfowały drużyny z Mazowsza.

W kategorii chłopców U-10 trudną drogę do końcowego sukcesu utorowali sobie najmłodsi piłkarze z warszawskiego Bemowa – UKS Irzyk. Podopieczni Arkadiusza Szafranka i Zbigniewa Marczaka nie mieli łatwej przeprawy z rówieśnikami z województwa lubuskiego, ze szkoły nr 4 z Kostrzynia. Co prawda w pierwszej połowie (grano 2 x 10 min.) Karol Fornal otworzył wynik, ale zaraz po przerwie ambitni lubuszanie wyrównali. Do zwycięstwa poprowadził drużynę ze stolicy filigranowy Mateusz Cichocki, którego gol przypieczętował zwycięstwo „Irzyków” 2:1.

W rywalizacji dziewcząt starszych U-12 zdecydowanym faworytem były triumfatorki ubiegłorocznej edycji Tymbarka, piłkarki UKS Ząbkovia, które w turnieju finałowym wygrały wszystkie mecze, aplikując przeciwniczkom 31 bramek w pięciu meczach, tracąc zaledwie dwie. Do decydującego meczu przeciw koleżankom z KA4 Respect z wielkopolskiej Krobi ząbkowianki przystąpiły jednak niezwykle spięte, traciły piłkę i długo nie mogły sklecić składnej akcji. W miarę upływu minut podopieczne Marcina Wojdy i Jarosława Dobrowolskiego opanowały sytuację, a reprezentantki kadry wojewódzkiej, Patrycja Kozarzewska i Maja Grzybowska (najlepsza zawodniczka turnieju!) znalazły drogę do siatki rywalek; prowadzenie 2:0 uspokoiło dziewczęta z Mazowsza. Honorowe trafienie przeciwniczek tuż przed końcowym gwizdkiem nie miału już znaczenia; 2:1 dla Ząbkovii i eksplozja radości licznej grupy kibiców zwycięskiej ekipy z Ząbek!