9 lutego 2018

Akademiczki UW medalistkami MMP U18 w futsalu

Futsalistki AZS Uniwersytetu Warszawskiego w pięknym stylu wywalczyły brązowy medal na młodzieżowych  mistrzostwach Polski w futsalu kobiet w kategorii U-18, które rozegrano w Tychach.

Akademiczki fazę grupową zakończyły na pierwszym miejscu po zwycięstwie 1:0 z Pogonią Tczew i 3:0 z gospodyniami GKS Polonia Tychy. W ćwierćfinale po pasjonującej rywalizacji wygrały 3:2 z Bielawianką Bielawa. W meczu półfinałowym musiały uznać wyższość przyszłego mistrza – Wandy Kraków (0:2), by w meczu o 3 miejsce ponownie pokonać Pogoń Tczew 1:0 i tym samym to one cieszyły się z brązowych medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 18!

Trzon zespołu stanowiły złote medalistki z ubiegłego roku: Natalia Kieszkowska (FUKS Brix Pułtusk), Katarzyna Orlińska, Julia Przybykowicz, Katarzyna Włodarczyk, Maria Wyrzykowska, a skład został uzupełniony przez zaledwie 14-letnie: Katarzynę Jeryng, Wiktorię Kapuścińską i Zuzannę Maronde oraz Natalie Dobosz i Oliwię Kryłowicz (obie LKS Ostrówek), Julitę Sterbicką i Julię Werczyńską (obie Żbik Nasielsk) oraz Emilię Jarzynę i Elizę Ragus (obie Wilga Garwolin). Trenerki: Marta Walczak i Maria Wąsowska

Ze względu na kontuzje nie mogły grać Aleksandra Mielniczuk i Jagoda Stokowiec, jednak także i one wniosły nieoceniony wkład w finałowy sukces  zespołu.