10 września 2019

Anglicy obronili Puchar Syrenki

34. edycja turnieju Syrenka Cup zakończyła się ciężko wywalczonym zwycięstwem reprezentacji Anglii, która w finałowym meczu w Ząbkach, dopiero w rzutach karnych zdołała pokonać Polaków; wspaniale walczący zespół Marcina Dorny zaimponował hartem i ambicją, a także sporymi umiejętnościami.

Gdy po 9. minutach na tablicy wyników widniało już 2:0 dla gości, spodziewano się łatwego zwycięstwa zespołu, naszpikowanego, młodzieżowcami czołowych klubów europejskich. Ale po pół godzinie gry nasi piłkarze zdołali uporządkować sytuację na boisku i ruszyli do ataku. Po odważnych akcjach legionisty Radosława Cielemęckiego i Kacpra Kozłowskiego, zawodnika szczecińskiej Pogoni jeszcze przed przerwą zrobił się remis 2:2, który utrzymał się do końca meczu, choć trzeba dodać, że to biało-czerwoni byli bliźsi zdobycia decydującej bramki.

W rzutach karnych szczęście dopisało Anglikom i to oni wznieśli w górę główne trofeum, Puchar Syrenki, wręczony przez prezesa Mazowieckiego ZPN, Zdzisława Łazarczyka. Z dużą satysfakcją także nagrodę najlepszego strzelca turnieju wręczył dyrektor sportowy PZPN Stefan Majewski, naszemu reprezentantowi – Szymonowi Włodarczykowi. To był znakomity sprawdzian dla reprezentacyjnych przedstawicieli Mazowsza; polonista Jakub Kisiel i legioniści: Jakub Kwiatkowski, Radosław Cielemęcki, wspomniany już Szymon Włodarczyk i kapitan drużyny, Ariel Mosór, należeli do wyróżniających się zawodników naszej kadry narodowej.

Trzecie miejsce w turnieju zdobyła reprezentacja Szwajcarii, która pokonała Austrię 3:2, a kolejne miejsca zajęły zespoły Ruminii, Gruzji, Norwegii i Finlandii.