23 listopada 2018

Awans Delty Warszawa do CLJ U-15

Delta Warszawa (rocznik 2004), po wyrównanym i bardzo emocjonującym dwumeczu, pokonała Widzew Łódź i awansowała do Centralnej Ligi Juniorów U-15.

Pierwszy mecz barażowy odbył się w Łodzi. Gospodarze od pierwszych minut zaatakowali, ale bardzo szybko zostali skontrowani. Już w 8. minucie Delta wyszła na prowadzenie po golu zdobytym przez Petera Juritkę. Widzewiacy znowu próbowali atakować lecz bardzo dobrze spisywała się defensywa naszego zespołu. Kiedy zbliżała się 30. minuta Delta podwyższyła na 2:0. Do siatki tym razem piłkę posłał Krystian Pudełek. Do przerwy utrzymał się taki wynik, w czym duża zasługa bramkarza Delty – Jakuba Fijałkowskiego. Tuż po zmianie stron  znakomitą interwencją popisał się natomiast golkiper Widzewa – Marcel Buczkowski, który obronił rzut karny wykonywany przez Petera Juritkę. Podbudowani łodzianie przejęli inicjatywę, a wprowadzony na boisko po przerwie Mateusz Zielecki najpierw zdobył kontaktową bramkę, a kilka minut później doprowadził do wyrównania. W 55. minucie było 2:2, ale po chwili sytuacja na boisku znowu się zmieniła. Za  zagranie piłki ręką przed polem karnym czerwoną kartkę dostał bramkarz Widzewa. Delta wykorzystała grę w przewadze i w ciągu niespełna dziesięciu minut strzeliła trzy gole. Po raz drugi do siatki trafił Krystian Pudełek, a następnie to samo zrobili Tomasz Okleka i Daniel Wagner. Widzew odpowiedział już tylko golem zdobytym w doliczonym czasie gry przez Cezarego Cichala i mecz zakończył się zwycięstwem Delty 5:3.

Spotkanie rewanżowe było jeszcze bardziej emocjonujące. Kibice obu drużyn zapełnili trybuny boiska nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Z Łodzi przyjechała liczna grupa dopingująca swój zespół, a miejscowi rodzice także byli dobrze przygotowani do meczu. Młodzi piłkarze wychodzili na murawę przy dźwiękach pieśni „Warszawskie dzieci”, która miała zmotywować chłopców z Delty do walki od pierwszych minut. I rzeczywiście gra rozpoczęła się od szybkich ataków podopiecznych trenera Damiana Szczygielskiego. Już pierwsza akcja pod bramką Widzewa zakończyła się celnym strzałem Nikodema Hamulczuka. W 12. minucie na 2:0 z rzutu karnego podwyższył Peter Juritka, a trzecia bramka była dziełem Wiktora Bogacza. Po kwadransie nasz zespół prowadził już 3:0 i wcale nie zwalniał tempa. Kolejne ataki raz po raz sunęły na bramkę Widzewa. Krystian Pudełek i Wiktor Bogacz wspierani przez Tomasza Oklekę co chwilę niepokoili defensywę rywali. Łodzianie przetrwali napór Delty i z każdą minutą coraz lepiej radzili sobie z piłką. Wykorzystali też moment rozprężenia w naszych szeregach i Damian Związek najpierw z rzutu karnego, a następnie tuż przed przerwą, po błędzie stołecznej defensywy doprowadził do wyniku 3:2. Na początku drugiej połowy Widzewowi udało się wyrównać za sprawą Dawida Owczarka, lecz w 65. minucie Delta znowu wyszła na prowadzenie po rzucie karnym skutecznie wykonanym przez Petera Juritkę. Goście pokazali „widzewski charakter” i walczyli do końca. Kapitan drużyny – Damian Związek jeszcze dwa razy pokonał bramkarza Delty zapewniając łodzianom zwycięstwo 5:4. Do CLJ awansowała jednak Delta Warszawa.