1 grudnia 2018

Awans Ursusa do CLJ-17!

W barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17, Ursus Warszawa w rywalizacji z Łódzkim Klubem Sportowym był lepszy w dwumeczu!

W pierwszym meczu Ursus Warszawa na swoim boisku przegrał z Łódzkim Klubem Sportowym 2:3. Do przerwy młode Traktorki prowadziły 2:0. Pierwszy gol dla Ursusa padł po błędzie bramkarza ŁKS-u, który po strzale z rzutu wolnego odbił przed siebie piłkę. Z okazji skorzystał Patryk Kozłowski błyskawicznie dobijając ją do siatki. Akcję która przyniosła drugą bramkę dla Ursusa rozpoczął bardzo dobrze grający na prawej flance – Wiktor Skoczylas. Długie podanie z głębi pola zaskoczyło defensywę rywali, a Patryk Kozłowski po raz kolejny popisał się celnym strzałem. Zawodnicy Łódzkiego Klubu Sportowego grali dobrze, ale brakowało im precyzji. Znakomicie w bramce naszej drużyny spisywał się także Wojciech Kucharski. Na początku drugiej połowy gospodarze mogli jeszcze podwyższyć wynik tego meczu, jednak zmarnowali trzy stuprocentowe okazje do zdobycia kolejnych goli. Łodzianie wykorzystali nieskuteczność Ursusa i to oni po końcowym gwizdku cieszyli się ze zwycięstwa. Bramki dla łódzkiej drużyny zdobyli Oskar Błoch, Bartłomiej Sobczak i Mateusz Sobociński.

Przed rozgrywanym w Łodzi meczem rewanżowym Ursus nie był faworytem. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Łódzkiego Klubu Sportowego i rywalom w rewanżu wystarczał remis lub nawet jednobramkowa porażka w stosunku 0:1 czy 1:2. Dodatkowo nasza ekipa przed decydującą batalią o awans do Centralnej Ligi Juniorów została bardzo poważnie osłabiona. W drużynie nie mógł zagrać jeden z liderów, potrafiący rozegrać piłkę i pokierować poczynaniami kolegów – Jakub Skoczylas, który w ostatnim meczu Ekstraligi z Kosą Konstancin doznał poważnej kontuzji zerwania więzadeł i czeka go operacja, a co za tym idzie także dłuższa przerwa w grze. Młode Traktorki mimo tego spisały się znakomicie i po golach Wiktora Skoczylasa oraz Antoniego Kozyry wygrały 2:0 i awansowały na szczebel centralny. Dla podopiecznych trenerów Michała Pulkowskiego i Arkadiusza Szulca jest to już drugi awans z rzędu. Zaledwie pół roku temu juniorzy Ursusa awansowali do mazowieckiej Ekstraligi i będąc beniaminkiem od razu okazali się najlepsi w naszym województwie. A na wiosnę powalczą już o mistrzostwo Polski.