30 stycznia 2020

AZS AWF liderem II ligi

Po znakomitym meczu AZS AWF Warszawa wygrał na wyjeździe z Legią Warszawa 6:5 i został liderem II ligi futsalu na Mazowszu.  Akademicy spisują się ostatnio bardzo dobrze (w poprzednich kolejkach pokonali Zdrowie Garwolin 5:4 i Bór Regut 10:5), jednak mimo wszystko faworytem tego pojedynku była niepokonana dotychczas Legia.

Tymczasem już do przerwy, po dwóch trafieniach Filipa Stępniaka oraz golach Rafała Karolika i Mateusza Kijewskiego goście prowadzili 4:1. Legioniści po zmianie stron ruszyli do odrabiania strat i na początku drugiej połowy, w ciągu 120 sekund zdobyli dwie bramki po strzałach Adama Grzyba i Krzysztofa Jarosza. Akademicy odpowiedzieli golem Filipa Hebdy i znowu odskoczyli od rywali. Gospodarze nie złożyli broni, Paweł Tarnowski trafił na 4:5, a w końcówce Legia wycofała bramkarza stawiając wszystko na jedną kartę. Przyniosło to efekt w przedostatniej minucie gry, kiedy Mateusz Gliński wyrównał na 5:5. Chwilę później legioniści mogli zdobyć zwycięską bramkę, ale Mariusz Milewski trafił w poprzeczkę. Na … 18 sekund przed końcem spotkania, za szóste przewinienie legionistów w drugiej połowie, sędzia podyktował przedłużony rzut karny dla AZS-u. Strzałem z 10 metrów Tomasza Warszawskiego pokonał Filip Stępniak i mecz zakończył się niespodziewanym zwycięstwem drużyny z Bielan.

AZS AWF wyprzedza w tabeli Legię o punkt, ale ma o dwa spotkania rozegrane więcej. A legioniści w sobotę, 8 lutego o godz. 16 (w hali OSiR-u Włochy przy ul. Gładkiej), w 1/16 finału futsalowego pucharu Polski zmierzą się z drużyną Red Devils Chojnice.