16 października 2023

Badanie dot. negatywnych doświadczeń pełnoletnich sportowców i sportowczyń w sporcie wyczynowym

Szanowni Państwo,  Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu realizowanym na zlecenie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczącego negatywnych doświadczeń pełnoletnich sportowców i sportowczyń w sporcie wyczynowym. Badanie przeprowadza PBS Sp. z o.o. Poniżej znajdą Państwo linki z listem zapraszającym z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. https://pbs.pl/app/uploads/2023/10/Propozycja_maila_do_zawodnikow.docx https://pbs.pl/app/uploads/2023/10/Zaproszenie-do-udzialu-w-ankiecie-dla-Zawodniczek-i-Zawodnikow.pdf https://pbs.pl/app/uploads/2023/10/Informacja_o_badaniu_negatywne_doswiadczenia_w_sporcie_wyczynowym.pdf Głównym celem…

Szanowni Państwo, 

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu realizowanym na zlecenie Biura Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczącego negatywnych doświadczeń pełnoletnich sportowców i sportowczyń w sporcie wyczynowym. Badanie przeprowadza PBS Sp. z o.o. Poniżej znajdą Państwo linki z listem zapraszającym z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich.

https://pbs.pl/app/uploads/2023/10/Propozycja_maila_do_zawodnikow.docx

https://pbs.pl/app/uploads/2023/10/Zaproszenie-do-udzialu-w-ankiecie-dla-Zawodniczek-i-Zawodnikow.pdf

https://pbs.pl/app/uploads/2023/10/Informacja_o_badaniu_negatywne_doswiadczenia_w_sporcie_wyczynowym.pdf

Głównym celem badania jest oszacowanie skali negatywnych doświadczeń w polskim sporcie wyczynowym. Zgromadzona wiedza, która zostanie zaprezentowana w raporcie z badania, posłuży do zaproponowania działań, które przeciwdziałać będą negatywnym zjawiskom w sporcie, także z poziomu związków sportowych. O projekcie przeczytać Państwo mogą na stronach: 

https://bip.brpo.gov.pl/pl/content/badanie-molestowanie-w-sporcie

Badanie kierowane jest do wszystkich pełnoletnich zawodników i zawodniczek uprawiających sport wyczynowy i zarejestrowanych w polskich związkach sportowych.  

Aby wziąć udział w badaniu należy posłużyć się poniższym linkiem. 

https://badania.pbs.pl/Sport.pg?id=39

Zapewniamy o pełnej anonimowości uzyskanych danych, które będą wykorzystane wyłącznie do opracowania zestawień statystycznych, z poszanowaniem przepisów ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. poz. 922). 

Wszystkie dodatkowe pytania związane z badaniem prosimy kierować na adres badanie_brpo@survey.pbs.pl lub telefonicznie: 505 762 555 (infolinia projektowa czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-14).  

W związku z powyższym, uprzejmie prosimy o przekazanie informacji zawodniczkom i zawodnikom Państwa Klubów wraz z prośbą o wypełnienie ankiety, która zajmie około 10 minut.