4 grudnia 2022

Bardzo dobre występy piłkarzy z Mazowsza na Mistrzostwach Świata! Inspiracja dla młodych!

Reprezentacja Polski awansowała z grupy remisując z Meksykiem 0:0, wygrywając z Arabią Saudyjską 2:0 oraz przegrywając z Argentyną 0:2. W kolejnej fazie trafiliśmy na obecnych Mistrzów Świata – Francuzów. Przez długi czas Polacy dawali nadzieje, ale rywale okazali się zbyt mocną drużyną i wygrali z nami 3:1. Jedyną bramkę, a…

Reprezentacja Polski awansowała z grupy remisując z Meksykiem 0:0, wygrywając z Arabią Saudyjską 2:0 oraz przegrywając z Argentyną 0:2. W kolejnej fazie trafiliśmy na obecnych Mistrzów Świata – Francuzów. Przez długi czas Polacy dawali nadzieje, ale rywale okazali się zbyt mocną drużyną i wygrali z nami 3:1. Jedyną bramkę, a drugą w tym turnieju zdobył wychowanek mazowieckich klubów Robert Lewandowski (obecnie FC Barcelona).

fot. Znicz Pruszków

Robert Lewandowski urodził się i wychowywał w Lesznie. W wieku dziewięciu lat trafił do Varsovii Warszawa, gdzie grał blisko siedem lat (1997-2004) i to w tym klubie uczył się podstaw piłkarskiego rzemiosła i stąd trafił już do piłki seniorskiej.

Na przełomie 2004 i 2005 roku Lewandowski w barwach Delty Warszawa zadebiutował w rozgrywkach czwartej ligi. Na boisku przy ulicy Jeziornej 2 zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskim futbolu – 30 kwietnia 2005 roku w ligowym starciu z KS Łomianki (4:1).

Z Delty popularny RL9 trafił na Łazienkowską, lecz ta przygoda nie trwała długo. Odnalazł się w Zniczu Pruszków, gdzie pokazał się z fantastycznej strony. To zapoczątkowało serię co raz lepszych transferów. Dziś gra w FC Barcelonie, jako kapitan dowodzi naszą kadrą, a dziś, 4 grudnia, zdobył swoją drugą bramkę na Mistrzostwach Świata, pierwszą na etapie 1/8 finału.

Mazowieckie kluby, w których występował Robert Lewandowski:

  • Varsovia Warszawa 1997–2004
  • Delta Warszawa 2005
  • Legia II Warszawa 2005–06
  • Znicz Pruszków 2006–08
fot. Varsovia Warszawa

Wojciech Szczęsny to jeden z najważniejszych piłkarzy reprezentacji Polski, co potwierdził doskonałym występem podczas Mistrzostw Świata w Katarze. Okrzyknięty najlepszym bramkarzem mundialu piłkarz zaczynał swoją przygodę Agrykoli Warszawa skąd trafił do warszawskiej Legii, a następnie – jeszcze jako junior – przeniósł się do Arsenalu. Dziś reprezentuje barwy Juventusu.

fot. Legia Warszawa

Mazowieckie kluby, w których występował Wojciech Szczęsny:

  • Agrykola Warszawa 2004–2005
  • Legia Warszawa 2005–2006