8 maja 2019

Błonianka z rezerwami Legii w finale PP

Gospodarze półfinałowych meczów Pucharu polski na szczeblu Mazowsza okazali sie nader gościnni; Legionovia przegrała z rezerwami Legii 1:3 a Korona Ostrołęka uległa Błoniance 0:3. Finałowy mecz zwycięzców tych meczów odbędzie się w Błoniu 22 maja br.

Legionovia przegrała na swoim stadionie z Legią II Warszawa 1:3. W pierwszej połowie najciekawszą akcję stworzyła Legia, jednak Grzegorz Aftyka po podaniu Bartłomieja Ciepieli przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Legionovii Oliwierem Wienczatkiem. Tuż po zmianie stron doskonałej okazji dla drużyny z Legionowa nie wykorzystał Luka Janković. Zemściło się to na gospodarzach bardzo szybko. Po strzale Michała Karbownika skutecznie dobijał Łukasz Zjawiński i było 0:1. W 65. minucie stołeczna drużyna zdobyła drugą bramkę. Po akcji zainicjowanej przez powracającego do składu po kontuzji Aleksandra Wańka, mocnym strzałem pod poprzeczkę popisał się wprowadzony na boisko chwilę wcześniej Piotr Cichocki. Pięć minut później od utraty gola uratował Legię stojący między słupkami Radosław Majecki. W końcówce warszawiacy przypieczętowali awans do finału. Zagranie Konrada Matuszewskiego z rzutu wolnego, na trzeciego gola zamienił Maciej Rosołek. Honorowe trafienie dla miejscowych było dziełem Kacpra Górskiego. Obrońca Legionovii uderzył głową, golkiper Legii złapał piłkę, jednak asystent arbitra zasygnalizował, że zrobił to już za linią bramkową.

W drugim półfinale spotkały się drużyny, które do zmagań pucharowych przystąpiły dużo wcześniej, bo już we wrześniu ubiegłego roku: Korona Ostrołęka i Błonianka. Drużyna z Błonia rozpoczęła rywalizację na boisku warszawskiego Okęcia, gdzie wygrała 2:1, następnie w Chylicach pokonała Laurę 4:1, a potem wyeliminowała kolejnego przedstawiciela ligi okręgowej – Józefovię wygrywając na wyjeździe 2:0. W półfinale szczebla warszawskiego, drużyna prowadzona przez Tomasza Feliksiaka rozgromiła na swoim stadionie Huragan Wołomin 6:1, a w finale w Grodzisku Mazowieckim była lepsza od Pogoni i zwyciężyła 2:0. W tym roku na drodze Błonianki stanęli dwaj trzecioligowcy: Victoria Sulejówek (zdobywca Pucharu Polski na Mazowszu z 2018 roku) i Ursus Warszawa. W obu przypadkach zespół z Błonia wygrał: z obrońcą trofeum 4:1, a z Traktorkami 4:2. Korona Ostrołęka miała trochę krótszą drogę do półfinału. W swoim okręgu pokonała na wyjeździe Ostrovię Ostrów Mazowiecka 2:0, a u siebie MKS Ciechanów 4:3 i MKS Przasnysz 2:0. Na szczeblu mazowieckim ekipa z Ostrołęki w 1/8 miała wolny los a w ćwierćfinale wygrała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 3:2. W meczu Korony Ostrołęka z Błonianką lepsi byli goście, którzy po trafieniu Dawida Jarczaka oraz dwóch bramkach strzelonych przez Rafała Włodarczyka zasłużenie wygrali 3:0.