22 czerwca 2021

Broń się obroniła!

Zakończyły się rozgrywki III ligi. W najważniejszym meczu ostatniej kolejki Broń Radom pokonała u siebie Lechię Tomaszów Mazowiecki 2:1 i zagwarantowała sobie utrzymanie w gronie trzecioligowców.

Licząca w tym sezonie aż 22 zespoły III liga została zdominowana przez drużyny z Mazowsza. W grupie mistrzowskiej, pierwsze miejsce zajęła Pogoń Grodzisk i awansowała do drugiej ligi, drugie Świt Nowy Dwór Mazowiecki, trzecie Legionovia, czwarte Polonia Warszawa, a na siódmym miejscu sezon zakończyły rezerwy Legii Warszawa. Wśród drużyn walczących o utrzymanie, od Ursusa Warszawa i Błonianki lepsi byli tylko piłkarze z Kutna, a Broń Radom została wyprzedzona jeszcze przez Lechię Tomaszów Mazowiecki.

Dzięki temu że w drugiej lidze utrzymały się Pogoń Siedlce i Znicz Pruszków (oraz Olimpia Elbląg, która w przypadku degradacji także znalazłaby się w naszej grupie trzeciej ligi), spadku uniknęły dwie drużyny z okręgu łódzkiego: Sokół Aleksandrów oraz Pelikan Łowicz. W przyszłym sezonie w czwartej lidze zagrają natomiast: GKS Wikielec, Concordia Elbląg, RKS Radomsko, Olimpia Zambrów, Ruch Wysokie Mazowieckie, Huragan Morąg oraz KS Wasilków.

W dwóch derbowych w starciach ostatniej kolejki, Pogoń Grodzisk Mazowiecki na swoim stadionie wygrała z rezerwami Legii 5:0 po dwóch trafieniach Michała Strzałkowskiego oraz golach Bartłomieja Urbańskiego, Michała Gładysza i Michała Wrzesińskiego, a Legionovia przegrała u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:2. Gospodarze prowadzili do przerwy po bramce Andrzeja Trubehy. Po zmianie stron w ciągu kilku minut piłkarze z Nowego Dworu zdobyli dwa gole za sprawą Łukasza Sosnowskiego oraz Sebastiana Cucha. Polonia Warszawa zremisowała przy Konwiktorskiej z Unią Skierniewice 2:2. Czarne Koszule prowadziły już 2:0 po strzałach Patryka Paczuka oraz Grzegorza Wojdygi, ale rywale doprowadzili do wyrównania po dwóch rzutach karnych wykorzystanych przez Dawida Dzięgielewskiego oraz Huberta Berłowskiego.

W gronie drużyn walczących o utrzymanie, Broń Radom w ostatniej kolejce podejmowała na swoim stadionie Lechię Tomaszów Mazowiecki i potrzebowała przynajmniej punktu, aby zagwarantować sobie utrzymanie w trzeciej lidze. Podopieczni trenera Artura Kupca prowadzili do przerwy po golu Dominika Leśniewskiego. W końcówce rywale doprowadzili do remisu dzięki bramce strzelonej przez Kamila Szymczaka, ale w doliczonym czasie gry Elian de la Nuez po raz drugi trafił do siatki i mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Radomia 2:1. W pojedynku dwóch drużyn z Mazowsza, Ursus Warszawa zremisował u siebie z Błonianką 2:2. Gole dla gospodarzy strzelili Paweł Tarnowski oraz Grzegorz Skowroński z rzutu karnego, a dla drużyny z Błonia Szymon Śmieciński i Bartłomiej Faliszewski.