4 lutego 2018

Broń się zbroi

Pod koniec stycznia kolejne. urodziny obchodził trener Broni Radom - Artur Kupiec. Z tej okazji, były znakomity obrońca m.in. Legii Warszawa, a obecnie szkoleniowiec radomskiego klubu (w którym zaczynał piłkarską karierę) otrzymał mnóstwo serdecznych życzeń. Na pewno wśród nich nie zabrakło tych, dotyczących spełnienia zawodowych marzeń, czyli awansu do III ligi. Marzy o tym także inny, klubowy Artur, prezes Piechowicz…

Piłkarze Broni zaczęli przygotowania do rundy wiosennej od zajęć wytrzymałościowych, pracując na siłowni oraz od mocniejszych treningów biegowych. Z powodu urazów wykluczeni z nich byli Kamil Czarnecki i Adam Imiela. Z drużyną trenuje kilku nowych piłkarzy, testowanych przez sztab szkoleniowy.

Pierwszym sparingiem Broni, był wygrany 2:1 pojedynek z Pogonią Grodzisk Mazowiecki. Po bezbramkowej pierwszej połowie, dwa gole dla radomian strzelił Emil Więcek. Wynik mógł być wyższy, ale Piotr Nowosielski z rzutu karnego trafił w słupek. Pogoń odpowiedziała tylko trafieniem Łukasza Gwardiaka. Dobrze w tym spotkaniu zaprezentowali się sprawdzani w radomskiej drużynie: były piłkarz Korony Kielce, Andrzej Paprocki oraz Maciej Załęcki ze Spartakusa Daleszyce. Kolejnym przeciwnikiem Broni był Klub Sportowy Zakładów Ostrowieckich, czyli KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Rywale wygrali 3:1, ale na tle mocnego trzecioligowca, Broniarze zaprezentowali się całkiem nieźle. Jedyną w tym spotkaniu bramkę dla radomian, po rozegraniu rzutu wolnego, strzelił Kamil Czarnecki. W barwach Broni wystąpił kolejny z testowanych piłkarzy – Rafał Gil, ostatnio związany właśnie z ostrowieckim klubem, ale niestety już w 35 minucie musiał zejść z boiska z powodu kontuzji. Po przerwie na środku obrony zagrał też 22-letni Białorusin, występujący dotychczas na zapleczu białoruskiej ekstraklasy oraz w barwach m.in. Niemenu Grodno. Przed startem rundy rewanżowej, Broń zmierzy się jeszcze m.in. z liderami czwartej ligi: łódzkiej – Unią Skierniewice oraz mazowieckiej (północnej) – Koroną Ostrołęka, i trzecioligowymi: Lublinianką i Widzewem Łódź.

I jeszcze kilka słów o pracy z młodzieżą w radomskim klubie. Ponad pięciuset adeptów futbolu w dwudziestu grupach młodzieżowych i cztery zespoły grające już w mazowieckich ligach, to najlepsza wizytówka szkółki piłkarskiej Broni Radom, będącej jedną z wyróżniających się akademii piłkarskich w naszym okręgu. W związku z dalszym rozwojem i tworzeniem kolejnych grup dla najmłodszych piłkarzy, Broń poszukuje trenerów, którzy chcieliby pracować w radomskim klubie.

Więcej informacji na temat pracy w grupach młodzieżowych, udziela wiceprezes Broni – Ireneusz Gorczyca pod numerem telefonu: 506-620-500. CV można również składać w siedzibie klubu przy ul. Narutowicza 9 lub mailem, na adres klub@bronradom.pl.