17 czerwca 2018

Broń vs Mazovia w barażu o III ligę

  Broń Radom zmierzy się z Mazovią Mińsk Mazowiecki w meczach barażowych o awans do III ligi. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Mińsku (23 czerwca), rewanż w Radomiu (27 czerwca).

  W grupie północnej do ostatniej kolejki ważyły się losy pierwszego miejsca. Prowadząca w tabeli Mazovia potrzebowała jednego punktu do zapewnienia sobie sukcesu. Piłkarze z Mińska mieli dwa punkty przewagi nad wiceliderem – Koroną Ostrołęka i lepszy bilans bezpośrednich spotkań z kurpiowskim zespołem. W ostatniej kolejce podopieczni Andrzeja Sieradzkiego podejmowali na swoim boisku MKS Ciechanów. Już po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0 po trafieniach Karola Nojszewskiego i Alana Grabka, który pokonał bramkarza rywali tuż przed przerwą. Trzy minuty po zmianie stron, kolejną bramkę dla Mazovii po zagraniu Mikołaja Tokaja zdobył Michał Bondara. W 55. minucie czwartego gola z rzutu karnego strzelił pochodzący z Ukrainy Yevgen Romanov. Honorowe trafienie dla ekipy z Ciechanowa zaliczył Tomasz Kamiński i mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Mazovii 4:1. Goście kończyli w dziesiątkę, ponieważ w końcówce po dwóch żółtych kartkach boisko opuścić musiał Kamil Olszewski. Korona Ostrołęka uległa na swoim boisku Wiśle II Płock 2:3. Gospodarze do przerwy prowadzili po golach Marcina Kraski i Karola Maciocha. Po zmianie stron dla Nafciarzy trafiali Kamil Nowicki, Damian Szczepański i w doliczonym czasie gry Fabian Hiszpański. Pierwsze miejsce w tabeli zajęła Mazovia (59 pkt.), drugie rezerwy Wisły Płock (55 pkt.), a kolejne Korona Ostrołęka (54 pkt.), Dolcan Ząbki (52 pkt.) i Mławianka (45 pkt.). Z IV ligi spadły Bug Wyszków (18 pkt.) i wycofane już wcześniej z rozgrywek Błękitni Raciąż i Bzura Sochaczew.
   W grupie południowej już przed tygodniem wszystko było jasne. Broń Radom przystępowała do kończącego ligę pojedynku z Pogonią Grodzisk Mazowiecki myśląc już o czekającej ją niedługo walce w barażach. Radomianie nawet w przypadku porażki nie tracili przodownictwa w tabeli, gdyż wicelider – Mazur Karczew miał gorszy bilans w dwumeczu. W związku z tym szkoleniowiec radomskiej drużyny – Artur Kupiec dał odpocząć kilku podstawowym piłkarzom, aby mogli zregenerować siły po wyczerpującym sezonie, a szansę gry z Pogonią dostali młodzi zawodnicy. Prowadzenie dla grodziszczan w 30. minucie uzyskał Adrian Grabowski i do przerwy podwarszawska drużyna prowadziła 1:0. Zaraz po zmianie stron na 2:0 podwyższył Paweł Czarnecki. W 81. minucie po raz trzeci radomskiego bramkarza z rzutu karnego pokonał Damian Jaroń, a pięć minut później wynik na 4:0 dla Pogoni ustalił Patryk Szymański i znakomita runda wiosenna w wykonaniu podopiecznych trenera Mateusza Miłoszewskiego zwieńczona została wysokim zwycięstwem w Radomiu. Mazur Karczew w ostatniej kolejce pokonał na swoim boisku Błoniankę 4:1. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił Marcin Raszka, a po jednej Mateusz Pielak i Jakub Piekut. Gola dla zespołu z Błonia zdobył z rzutu karnego Radosław Bartoszewicz. W tabeli Broń Radom i Mazur Karczew zgromadziły po 62 pkt.. Za  nimi uplasowały się Pogoń Grodzisk Mazowiecki (59 pkt.) oraz Mszczonowianka i Pilica Białobrzegi (obie po 56 pkt.). Do ligi okręgowej spadły LKS Promna (18 pkt.), Naprzód Skórzec (15 pkt.) i Perła Złotokłos (12 pkt.).
(mf)