29 stycznia 2018

Burmistrz na posterunku

  Czwartoligowcy z Mazowsza po "naładowaniu akumulatorów", polegającym głównie na pracy w siłowni oraz na niezbyt lubianych przez zawodników zajęciach biegowych, powrócili na boiska aby rozgrywać mecze kontrolne.

  Jak przystało na lidera (grupy południowej), jako jedni z pierwszych na boisku pojawili się piłkarze Pilicy Białobrzegi. W swoim premierowym sparingu podopieczni trenera Macieja Śliwowskiego pokonali grającego dwie klasy wyżej Radomiaka 2:1. Po wyrównanym początku drugoligowcy wyszli na prowadzenie, ale białobrzeżanie już po kilku minutach odpowiedzieli bardzo ładnym i co najważniejsze celnym strzałem z rzutu wolnego Kamila Hernika. W drugiej odsłonie, po dobrym podaniu Huberta Śliwińskiego, sprytnym lobem, drugą bramkę dla Pilicy zdobył Damian Stanisławski. W kolejnym spotkaniu, rozegranym w Mińsku Mazowieckim, Pilica Białobrzegi pokonała czołowy zespół naszej północnej grupy IV ligi – Mazovię 1:0. Jedyną bramkę w tym pojedynku strzelił ponownie Kamil Hernik, tym razem wykorzystując asystę Macieja Kencela. W składzie białobrzeskiego zespołu nie zaszły jak na razie zmiany. Do zdrowia po groźnej kontuzji wraca Adrian Karasek. Urazy, na szczęście mniej groźne dopadły za to Michała Janowskiego, Mateusza Jaworskiego i Daniela Witaka. W tym tygodniu w klubie spodziewani są nowi zawodnicy, którzy będą testowani w najbliższych meczach sparingowych. Pilica zainteresowana jest między innymi pozyskaniem dwóch piłkarzy z Radomiaka: Szymona Stanisławskiego (brata Damiana) oraz Macieja Filipowicza.
   Warto podkreślić, że w meczu z Mazovią, w bramce Pilicy stanął ...burmistrz Białobrzegów – Adam Bolek, który miejsce między słupkami zajął w zastępstwie swojego wychowanka, byłego reprezentanta Polski – Sebastiana Przyrowskiego. Spisał się doskonale i zawsze był na posterunku. 43-letni włodarz miasta zawsze stawia się na wezwanie swojego rodzimego klubu w sytuacjach „podbramkowych” i z przyjemnością pomaga młodszym kolegom. A że posiada znakomite umiejętności bramkarskie nie trzeba nikogo przekonywać. Przez wiele lat był uznanym na Mazowszu golkiperem. Oprócz Pilicy (w której grał prawie przez 24 lata), występował także w Mazowszu Grójec, MZKS-ie Kozienice, Radomiaku Radom oraz Klubie Sportowym Warka, a po zakończeniu kariery uhonorowany został m.in. złotą odznaką Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.
(mf)