2 kwietnia 2017

Cenne punkty dziewcząt MUKS Praga

Cenne zwycięstwo odniosły w I lidze kobiet dziewczęta MUKS Praga Warszawa pokonując wyżej notowane rywalki z KS Unifreezee Górzno 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 – Kucharska 54′, 2:0 – Dymińska 60′, 3:0 – Materek 70′, 3:1 – Bała 90′. MUKS Praga: Jandzio – Godlewska, Kownacka, Wierzbicka, Markowska, Kucharska, Materek, Dymińska, Lipa, Ogonowska, Wołosiewicz. rez: Łowicka, Cieszkowska, Jankowska, Kowalska, Apinyan, Bartman. trener: Grzegorz Machnacki

W ciepłą wiosenną sobotę byliśmy świadkami interesującego meczu I ligi kobiet. Gospodynie MUKS Praga od początku spotkania uzyskały przewagę w polu stwarzając sobie dobre sytuacje bramkowe. Postawa bramkarek obu drużyn spowodowała, że w pierwszej połowie meczu nie padła żadna bramka. Po zmianie stron obraz meczu nie zmienił się, ale stroną dominująca był zespół z Warszawy. Gospodynie mocno atakowały, co przyniosło efekt w 50 minucie. Bramkę na 1:0 strzeliła Agata Kucharska. Po kolejnych 6 minutach było już 2:0 po trafieniu niezawodnej Klaudii Dymińskiej.  W 70 minucie meczu szybka kontra zawodniczek Pragi została zakończona celnym strzałem reprezentantki Polski U17, Alicji Materek i tym momencie było już wiadomo, że trzy punkty zostaną w Warszawie. W końcówce spotkania w 90 minucie Agata Bała ustaliła wynik meczu strzelając bramkę honorową dla Unifreeze.
  Dziewczęta MUKS Praga  wygrały to spotkania w pełni zasłużenie inkasując cenne punkty, tak potrzebne w walce o utrzymanie w lidze.