18 września 2017

Cenne zwycięstwa trzecioligowców

Cenne zwycięstwa odniosły trzy mazowieckie drużyny trzecioligowe : Ursus, Polonia Warszawa i Victoria Sulejówek. Rezerwy Legii i Świt Nowy Dwór zostawiły punkty na wyjazdach.

Kolejne zwycięstwo w III lidze odnieśli piłkarze Ursusa. Tym razem na swoim boisku pokonali Wartę Sieradz 2:1. Od początku spotkania gospodarze przeważali. Długo nie udawało im się jednak rozmontować obrony Warty. A kiedy już po strzale Mateusza Muszyńskiego piłka znalazła się w siatce, sędzia stwierdził, że napastnik Ursusa był na spalonym. Dopiero w ostatniej minucie pierwszej połowy, po dobrym zagraniu Mateusza Baranowskiego, pozyskany przed sezonem z Lechii Tomaszów Mazowiecki – Paweł Wolski (wychowanek podradomskiego Jastrzębia Głowaczów) opanował piłkę w polu karnym i strzałem z półobrotu uzyskał prowadzenie dla Traktorków. Po przerwie odważniej zaczęli grać goście, W 72 minucie w zamieszaniu podbramkowym Marcin Kobierski doprowadził do wyrównania. dziesięć minut później precyzyjnym strzałem z rzutu rożnego popisał się Patryk Kamiński. Niespodziewający się bezpośredniego uderzenia z narożnika, doświadczony bramkarz Warty – Maciej Mielcarz był bezradny. Dla piłkarzy Ariela Jakubowskiego było to już piąte zwycięstwo (trzecie z rzędu) w ośmiu kolejkach.
   Trzy punkty przy Konwiktorskiej zdobyła także Polonia Warszawa, pokonując ŁKS 1926 Łomża 3:1. Początek spotkania był jednak zaskakujący. Pierwszego gola dla gości po dobrze rozegranym rzucie rożnym zdobył Rafał Maćkowski. Na szczęście Czarne Koszule potrafiły szybko zareagować. Do remisu doprowadził rozgrywający bardzo dobry mecz Mariusz Marczak. „Manolo” także po przerwie był najlepszy na boisku, rozpoczynając akcje, które przyniosły Polonii kolejne bramki. Najpierw ograł w środku pola dwóch rywali, inicjując szybką akcję lewym skrzydłem, po której wyróżniający się także w tym spotkaniu Bartosz Wiśniewski efektowną główką wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W końcówce Mariusz Marczak z rzutu wolnego zagrał w pole karne, a po strzale Rafała Zembrowskiego, który trafił w słupek piłkę do siatki dobił Daniel Choroś.
   Najwyższe zwycięstwo w tej kolejce odniosła Victoria Sulejówek. Podopieczni trenera Łukasza Chmielewskiego wygrali na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski 6:0. Trzy bramki w tym meczu (jedną z rzutu karnego) strzelił Wojciech Wocial, dwie Daniel Smuga, a jedną Wiktor Lach.

W Aleksandrowie Łódzkim, rezerwy Legii Warszawa po trafieniu Bartosza Mroczka uległy Sokołowi 0:1. Rywale mogli wygrać wyżej ale strzał z rzutu karnego Tomasza Bogołębskiego obronił Konrad Jałocha.

Nie powiodło się także Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki, który uległ na wyjeździe Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie 2:3. Bramki dla nowodworzan strzelali Marcin Kozłowskii i Kamil Dankowski, a dla rywali Grzegorz Domżalski (dwie) oraz Ukrainiec Ołeh Majik. Po ośmiu kolejkach, w tabeli nadal prowadzą trzy zespoły z okręgu łódzkiego: Widzew, Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz Sokół Aleksandrów Łódzki (wszystkie po 19 pkt.). Ursus zajmuje czwartą lokatę (17 pkt.), Victoria Sulejówek jest szósta (15 pkt.), Polonia ósma (14 pkt.), a rezerwy Legii jedenaste.(10 pkt.), Świt Nowy Dwór Mazowiecki wciąż jest w strefie spadkowej – na szesnastym miejscu (4 pkt.).