6 września 2021

Ciekawy weekend trzecioligowców

  W trzeciej lidze siedem naszych zespołów rozegrało pięć arcyciekawych meczów: o fotel lidera i o czerwoną latarnię, były też derby stolicy i Mazowsza.

  Zacznijmy od Legionovii! Nasz lider trzecioligowej grupy I po sześciu kolejkach ma 13 punktów; grała o utrzymanie w fotelu u siebie z zawsze groźną Lechię Tomaszów Mazowiecki i radość z futbolu, jaką deklaruje trener Michał Piros, przełożyła się na wynik już w pierwszych minutach meczu, kiedy to w odstępie kilkudziesięciu sekund Michał Bajdur dwukrotnie trafił do siatki rywala! Lechici co prawda odpowiedzieli jeszcze przed przerwą golem, ale bramka Papazjana na 3:1 w 70’ rozwiała wątpliwości kibiców z Legionowa.

   W Nowym Dworze miało być lekko, łatwo i przyjemnie, zwłaszcza, że prowadzenie sprezentowali samobójem goście. Świt jednak szarmancko odwzajemnił się tym samym i na przerwę drużyny schodziły w zgodnym remisie. Sielską atmosferę między 65. a 68. Minutą zepsuł gospodarzom Przemysław Chyrchała i kolejne zwycięstwo Błonianki stało się faktem. Kolejne, bo po fatalnym debiucie piłkarzy z Błonia zaledwie jednej bramce zdobytej w trzech meczach, nowa miotła w szatni w postaci Michała Pulkowskiego sprawiła, że beniaminek w ciągu dwóch tygodni wyszedł w tabeli nad kreskę, strzelając w dwóch meczach siedem goli! Świt zaś zjechał na 10. miejsce…

   Rezerwy Legii, podejmujące w Urszulinie niżej notowane rezerwy ŁKS-u zaliczyły komplet punktów, mimo straty gola już na początku meczu wygrały 2:1 i windując się na trzecie miejsce w trzecioligowej hierarchii.

   Tuż za nimi powoli odrabiające dystans Czarne Koszule, które dopiero w końcówce zapewniły sobie zwycięstwo 2:0 w Ursusie; „Traktorki” zjechały w dół na 11. Miejsce.

 Radomska Broń po długiej podróży na Mazury wygrała 2:1 z outsiderem w Giżycku i uplasowała się na ósmej pozycji w tabeli przed Pilicą, którą czekało trudniejsze zadanie w Białobrzegach, do której z Łowicza przyjechał Pelikan; zmagania zakończyły się remisowym kompromisem 1:1.

W sumie to był dla klubów z Mazowsza bardzo ciekawy piłkarski weekend.

 (js)