18 czerwca 2020

Czwartoligowcy dobrnęli do mety

  Zakończyły się rozgrywki w ligach okręgowych. Po ostatniej kolejce grono czwartoligowców powiększyły: Okęcie Warszawa, Sparta Jazgarzew, KS CK Troszyn, Mławianka i Skra Drobin.

 W warszawskiej grupie I, rozstrzygnięcia zapadły w poprzedniej kolejce. Teraz grając już bez obciążeń piłkarze postawili na ofensywę. Bug Wyszków rozgromił u siebie Świt II Nowy Dwór Mazowiecki 7:2, a Escola Varsovia wygrała na wyjeździe z Marcovią 4:1. 

  W warszawskiej grupie II, Okęcie pokonało w stolicy Laurę Chylice 3:1, a Sparta Jazgarzew wygrała na swoim boisku z rezerwami Ursusa 2:1. Sparta wraca do IV ligi po rocznym pobycie w okręgówce. Okęcie, które w ubiegłym sezonie grało jeszcze w A klasie, na powrót czekało aż pięć lat.

  W grupie ciechanowsko-ostrołęckiej Mławianka wykorzystała atut własnego boiska, wygrała z Narwią Ostrołęka 4:2 i po roku spędzonym na niższym szczeblu wróciła do IV ligi, a CK Troszyn przypieczętował pierwszy w historii awans na ten poziom rozgrywek w Nasielsku, pokonując Żbika 4:1.

  W grupie płockiej, mimo porażki w Sierpcu z Kasztelanem 2:3, awans do IV ligi zapewniła sobie Skra Drobin, ponieważ Orzeł Goleszyn poddał się bez walki i nie pojechał na mecz do Sochaczewa z Bzurą Chodaków. Ekipa z Drobina ostatni raz występowała w IV lidze w sezonie 2014/15.

 

(mf)