22 czerwca 2021

Czwartoligowcy walczą o awans

 Rozpoczęły się mecze barażowe o awans do trzeciej ligi. Rywalizują w nich najlepsze drużyny z trzech grup czwartoligowych: Mławianka Mława, Ząbkovia Ząbki oraz Pilica Białobrzegi.

 W pierwszym meczu, Ząbkovia przegrała na swoim stadionie z Pilicą Białobrzegi 0:2. Goście już po dziesięciu minutach objęli prowadzenie po strzale będącego w rewelacyjnej formie Konrada Paterka. Zawodnik Pilicy strzela ostatnio bramki jak na zawołanie, trafił także w Ząbkach, gdzie strzałem z dystansu pokonał Mateusza Matrackiego. Drugiego gola w tym spotkaniu podopieczni trenera Tomasza Grzywny zdobyli po szybkim kontrataku wyprowadzonym spod własnej bramki. Po wymianie kilku podań do siatki trafił Kamil Czarnecki. Białobrzeżanie okazali się także lepsi w serii rzutów karnych, w których pokonali gospodarzy 4:3.

  Drużyny które zajęły w czwartej lidze dziesiąte miejsca w swoich grupach grają natomiast o utrzymanie. Z grupy północno-zachodniej do meczów barażowych zakwalifikowała się Makowianka Maków Mazowiecki, z grupy centralnej Znicz II Pruszków, a z południowo-wschodniej KS Warka. W pierwszym meczu na boisku w Pruszkowie rezerwy Znicza mierzyły się z piłkarzami Warki. Gospodarze wykorzystali atut własnego boiska i wygrali 1:0 po trafieniu Adriana Olpińskiego. Drużynie z Warki na osłodę zostało zwycięstwo w serii rzutów karnych 5:4.

  Znamy już pięć drużyn, które awansowały do czwartej ligi. W dwóch warszawskich grupach klasy okręgowej najlepsze okazały się Orzeł Baniocha oraz Sokół Serock, z okręgu radomskiego awansowała Energia Kozienice, z płockiego Stoczniowiec Płock, a w grupie siedleckiej bezkonkurencyjny był Naprzód Skórzec. Dopiero ostatnia (przełożona z kwietnia) kolejka rozstrzygnie natomiast o tym, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie ciechanowsko-ostrołęckiej. O prymat rywalizują Narew Ostrołęka oraz Żbik Nasielsk, mające na razie po 72 punkty. Za tydzień piłkarze z Ostrołęki zagrają u siebie z Iskrą Krasne, a Żbik podejmie na swoim boisku KS Wąsewo. Drużyny z drugich miejsc w klasach okręgowych będą rywalizować w barażach o trzy dodatkowe miejsca w czwartej lidze.

 

(mf)