18 czerwca 2017

Czwartoligowe pożegnania

 Niebawem poznamy najlepszą mazowiecką drużynę IV ligi. W sobotę 24 czerwca Victoria Sulejówek, w pierwszym meczu barażowym o awans do III ligi, podejmie Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Rewanż w Grodzisku odbędzie się 28 czerwca. A ostatnia kolejka rozstrzygnęła o losach drużyn walczących o utrzymanie.

  W grupie północnej w najtrudniejszej sytuacji był Hutnik Warszawa, któremu nawet zwycięstwo nie gwarantowało pozostania w IV lidze. Piłkarze z Bielan po bramce Jakuba Mierzejewskiego wygrali na wyjeździe 1:0 z rezerwami Pogoni Siedlce, ale mimo tego spadli do ligi okręgowej. Do uniknięcia degradacji warszawiacy potrzebowali także zwycięstwa Bugu Wyszków w meczu z Mławianką. Drużyna z Mławy nie pozostawiła jednak złudzeń rywalom, i po trzech golach Tomasza Tuttasa oraz trafieniu Szymona Masiaka pokonała zespół z Wyszkowa 4:1. Honorowa bramka dla Bugu była dziełem Łukasza Damętko. Oprócz stołecznego Hutnika do lig okręgowych zdegradowane zostały: Unia Warszawa, Czarni Węgrów, Podlasie Sokołów Podlaski, Ostrovia Ostrów Mazowiecka, Delta Słupno, a do A klasy wycofana z rozgrywek Tęcza Łyse.
   W grupie południowej sytuacja była trochę bardziej skomplikowana. Przed ostatnią kolejką trzy zespoły walczące o utrzymanie miały taką samą liczbę punktów i wszystkie zgodnie z planem wygrały swoje spotkania. LKS Promna po golach Dominika Sokoła i Daniela Barzyńskiego, pokonał na wyjeździe Błoniankę 2:0. Rezerwy Znicza Pruszków rozgromiły w Warszawie Grom 6:1. Trzy bramki w tym meczu strzelił Cezary Majchrzak, dwie Jakub Łabęda a jedną Mateusz Kinast – honor pokonanych uratował Jacek Kaczorek. Szydłowianka na swoim boisku pokonała KS Konstancin 4:1. Dwa razy bramkarza pokonał Tomasz Zagórski, a kolejne trafienia dołożyli Damian Szewczyk i Kamil Ziętkowski. Zespół spod Warszawy odpowiedział jedynie trafieniem Emila Wrażeńa. O ostatecznej kolejności musiał więc zadecydować bilans bezpośrednich spotkań pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Najgorzej pod tym względem wypadła Szydłowianka, która dołączyła do zdegradowanych już wcześniej KS-u Konstancin, Orła Wierzbica, Gromu Warszawa, KS-u Raszyn oraz Prochu Pionki.
(mf)