4 stycznia 2019

Czwórka Radom halowym mistrzem Mazowsza młodziczek

Szesnaście zespołów młodziczek stanęło w Brwinowie do rywalizacji o halowe mistrzostwo Mazowsza w kategorii U-13. Po niezwykle zaciętym finale po zwycięstwo sięgnęły młode piłkarki LUKS Sportowej Czwórki z Radomia.

Piłkarki rywalizowały początkowo w czterech grupach eliminacyjnych, w których rozstawione zostały drużyny Ząbkovii, LUKS Sportowa Czwórka z Radomia, UKS SP11 z Ursusa i MUKS Praga Warszawa. Do walki o medale przystapiły zespoły LUKS Sportowej Czwórki z Radomia, UKS Mazovii Grodzisk Mazowiecki i dwie drużyny MUKS Praga Warszawa. W finale prażanki uległy koleżankom z Radomia 0:1, ale trzeci, brązowy medal powędrował także na Kawęczyńską, po wygranej warszawianek w małym finale z Mazovią. Dziewczętom z Grodziska na pociechę pozostał tytuł najlepszej pilkarki turnieju dla Jagody Szulawskiej; najwięcej bramek zdobyła Zuzanna Serenak z Radomia, ale najlepszą bramkarka okrzyknięto 10-letnią Karolinę Trąbińską z Pragi.

Turniej był znakomitym przeglądem najmłodszych kadr dziewczęcych Mazowsza, które w tej kategorii będą wiosna walczyć o ogólnopolski finał i być może kolejne medale.