18 kwietnia 2019

Czy młode Ząbki ugryzą Narodowy?

    Piłkarki z Ząbek nie od dziś zadziwiają nas swoimi wynikami, popartymi sportową pasją i dobrym poziomem wyszkolenia. Od szeregu lat meldują się w czołówce rozgrywek najmłodszych, które za sprawą Pucharu Tymbarka „Z podwórka na stadion” są nobilitowane występami na głównej płycie Stadionu Narodowego, jako preludium dorosłego finału Pucharu Polski.  

  Tak może być i w tym roku; dziewczęta Ząbkovii na wojewódzkim kryterium w Miętnem pewnie wygrały obie kategorie: U-12 i U-10 i będą reprezentować Mazowsze w walce o finał.

Skład zespołu to: Julia Buczek, Zofia Dyrko, Nina Jakubiak, Nina Kalinowska, Maja Kałun, Zuzanna Łukaszewska, Martyna Nowakowska, Zuzanna Pietrasik, Zuzanna Sikorska, Pola Smolińska.

   Niektóre starsze ząbkovianki (U-12) zdążyły się zapoznać z murawą Narodowego w ubiegłym roku, teraz ciężko pracują pod okiem Katarzyny Sochackiej, aby powtórzyć sukces. Zimą gościły w Moskwie, gdzie zajęły drugie miejsce w prestiżowym turnieju międzynarodowym, ale teraz głównym celem jest nagroda w biało-czerwonym koszyku na prawym brzegu Wisły. Trenują trzy razy w tygodniu, na co dzień występując w Ekstralidze Młodziczek i Orliczek.

    Młodsze (U-10) trenują dwa razy w tygodniu pod okiem Jarosława Dobrowolskiego; na co dzień wszystkie grają w Ekstralidze Orliczek. Skład drużyny: Kinga Adach, Tola Dudek, Julia Grodzka, Dagmara Lacek, Dominika Lacek, Martyna Majewska, Ewa Prokurat, Daria Sulej, Jagoda Zalewska, Aleksandra Zielińska.

    Prezes Beata Ferens wierzy, że spotkamy się z nimi 2 maja na Narodowym. – My zawsze gramy o wszystko! – podkreśla.

Zaproszenie przyjmujemy!

(js)