12 czerwca 2017

Czy Traktorki wyjadą z III ligi ?

Do zakończenia sezonu w III i IV lidze pozostała ostatnia kolejka. Trzecioligowcy spotkają się już w środę. Najciekawszy mecz odbędzie się w Warszawie, gdzie broniący się przed spadkiem Ursus, podejmować będzie walczący o awans ŁKS Łódź.    Czwartoligowcy sposobią się do meczów barazowych.

Traktorki w tej kolejce, rzutem na taśmę pokonały na wyjeździe rezerwy Jagiellonii 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów, a może i pozostania w III lidze, strzelił w przedostatniej minucie gry Przemysław Sztybrych. Doświadczony piłkarz z Ursusa, który długo leczył kontuzję, a później powoli dochodził do pełnej sprawności występując w rezerwach (które także między innymi dzięki niemu awansowały do ligi okręgowej), w Białymstoku wszedł na boisko na ostatnie dwadzieścia minut i rozstrzygnął losy spotkania. Zwycięstwa odniosły także Huragan Wołomin, pokonując po golu Marcina Figla – Ruch w Wysokiem Mazowieckiem 1:0, oraz Świt Nowy Dwór Mazowiecki, wygrywając na swoim boisku 3:1 z Pelikanem Łowicz. Nowodworzanie już po siedmiu minutach prowadzili 2:0. Zaraz po rozpoczęciu gry bramkarza z Łowicza pokonał Krzysztof Napora, a kilka minut później Kamil Wolski celnym strzałem zamknął akcję Świtu po rzucie rożnym. Pozostałe bramki w tym meczu padły w końcówce. Najpierw zawodnik Pelikana –  Fabian Woźniak skierował piłkę do własnej bramki, a wynik ustalił dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem Grzegorz Wawrzyński. Fatalnie zaprezentowała się natomiast Legia II. Grając w eksperymentalnym składzie (co jednak nie może być żadnym usprawiedliwieniem), uległa w Morągu Huraganowi aż 0:5 – tracąc wszystkie gole w I połowie spotkania.
  W czwartej lidze przygotowujące się do spotkań barażowych Pogoń Grodzisk Mazowiecki i Victoria Sulejówek kończą sezon w rezerwowych składach, oszczędzając najlepszych piłkarzy na decydujące mecze.
W grupie północnej – Pogoń, grając bez Damiana Jaronia, Michała Strzałkowskiego, Jakuba Kołeczka, Andrzeja Krajewskiego i Michała Żółtowskiego, przegrała w Ciechanowie 2:4. Dla zespołu trenera Krzysztofa Chrobaka była to pierwsza porażka w rundzie wiosennej. Bramki dla gospodarzy strzelili: Dominik Lemanek, Maciej Rogalski, Jan Martin i Kamil Żylski, a dla grodziszczan Sebastian Szewczyk oraz Maciej Wilanowski.
W grupie południowej – Victoria, występując bez Wojciecha Wociala, Sebastiana Czapy, Bartosza Bobrowskiego, Norberta Jędrzejczyka, Samuelsona Odunki i Mateusza Łysika, zremisowała w Kozienicach 3:3. W pierwszej połowie gola dla Energii zdobył Ukrainiec Włodzimierz Puton. Po przerwie kolejne dołożyli Konrad Paterek i Zbigniew Obłuski. Piłkarze z Sulejówka odpowiedzieli trafieniami Bartłomieja Szulima, Jana Dźwigały i Dawida Makucha, który w doliczonym czasie gry wykończył znakomitą akcję Rafała Dębskiego i doprowadził do wyrównania.