28 stycznia 2021

Darz Bór z Reguta!

  Regucki Klub Sportowy „Bór” był w dniach 22 – 24 stycznia 2021 roku organizatorem finałów ogólnopolskich Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 chłopców w futsalu.

   Turniej odbył się w funkcjonalnej hali sportowej w Górznie k/Garwolina. W finałowej rywalizacji brało udział 16 klubowych drużyn, wyłonionych poprzez regionalne eliminacje. Niezwykle emocjonujące zawody, dzięki prowadzonej transmisji internetowej, obejrzały na żywo rzesze sympatyków piłki halowej w całej Polsce.

    Mecze, co jest niezaprzeczalną cechą futsalu, były widowiskowe i pełne dramatycznych zwrotów, a drużyny prezentowały profesjonalny poziom sportowy. Organizacja została przez uczestników oraz przedstawicieli PZPN oceniona niezwykle wysoko.

   Tytuł mistrzowski przypadł w udziale niekwestionowanemu potentatowi futsalu w Polsce, Rekordowi Bielsko Biała. Bór Regut został sklasyfikowany na pozycjach 5-8, ulegając po zaciętym boju w ćwierćfinale właśnie późniejszemu triumfatorowi z Bielska Białej.

   Młodzieżowy futsal regucki w zaledwie dwuletniej historii zespołu zaliczył już spore sukcesy sportowe w mistrzostwach Polski. Na swoje konto młodzi piłkarze Boru zapisali wicemistrzostwo Polski w kategorii U-14, czwarte miejsce w kategorii U-13; być może byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie to, że każdorazowo – w finale, czy półfinale „Borowcy” trafiali na Rekord, który etatowo zdobywa komplet tytułów w młodzieżowych mistrzostwach Polski w futsalu. Zapewne nie byłyby one  możliwe bez wielkiego zaangażowania prezesa Alberta Niemca, szkoleniowców Mariusza Milewskiego, Daniela Wiącka, wsparcia samorządu Gminy Celestynów z wójtem Witoldem Kwiatkowskim na czele. Sprawiło to, że młodzieżowy futsal z niewielkiego podwarszawskiego Reguta jest obecnie na ustach całej futsalowej Polski i podawany jako przykład pracy z młodzieżą.

Regucki Klub Sportowy Bór dynamicznie rozwijając sekcję futsalową w klubie wskazuje, jak bardzo ta dyscyplina jest pomocna przy szkoleniu młodych piłkarzy, występujących na trawie.  Zawodnicy  w trakcie przygotowań do sezonu piłkarskiego na trawie, już od   listopada intensywnie przygotowują się pod kątem gry na hali na zasadach futsalowych. Tak bowiem pracuje się z młodymi adeptami piłki nożnej na półwyspie Iberyjskim, czy w Brazylii. O tym, że praca ta owocuje świadczy awans futsalistów Boru do kolejnych finałów MMP w futsal, tym razem w kategorii U-17. Finał zostanie rozegrany w lutym w Białymstoku, a zespół z Reguta jako jedyny , reprezentujący Mazowsze, już w pierwszym spotkaniu grupowym spotka się z drużyną Rekord Bielska Biała. Może to będzie ten moment do osiągnięcia pierwszego zwycięstwa nad „Rekordzistami”…

 (albert)