21 lutego 2020

Decydująca faza w II lidze futsalu na Mazowszu

   W decydującą fazę wchodzą rozgrywki II ligi futsalu na Mazowszu. W ostatniej kolejce prowadzące w tabeli stołeczne ekipy: AZS AWF i Legia odpoczywały, dzięki czemu goniące je Zdrowie Garwolin oraz Podkowa Teqball Club zmniejszyły dystans do liderów.

   Garwolińscy futsaliści w derbowym starciu wygrali na swoim terenie z Rokolą Otwock Wielki 11:4, a zespół z Podkowy Leśnej pokonał w swojej hali Drukarza Warszawa 14:2. W ostatnim, najbardziej zaciętym spotkaniu czternastej kolejki, Victoria w Solcu nad Wisłą, po pasjonującej końcówce wygrała z Borem Regut 7:5. Przy stanie 4:1 dla miejscowych wydawało się że jest już po meczu, ale ostatnie 10 minut dostarczyło jeszcze wielu emocji. Bramki zaczęły padać co kilkadziesiąt sekund. Najpierw dla Boru trafił Bartłomiej Ostasz, Victoria odpowiedziała golami Kacpra Moleśtaka i Waldemara Chałasa. Kolejne dwie bramki dla regucian strzelił Kacper Matosek, trafił też Patryk Orzeł i było 6:5. Wynik meczu ustalił Karol Zięba, pieczętując zwycięstwo gospodarzy.

  W tabeli prowadzi AZS AWF Warszawa 22 punkty, przed Legią 21, Zdrowiem Garwolin 19 oraz drużyną z Podkowy 17 punktów. Za tydzień tabela może wyglądać już jednak inaczej. Legia Warszawa, która ze względu na udział w rozgrywkach o Puchar Polski, rozegrała dotychczas dwa mecze mniej od Akademików, w najbliższym tygodniu będzie odrabiać ligowe zaległości. Legioniści rozegrają trzy mecze w ciągu … pięciu dni. Podopieczni Pawła Juchniewicza w niedzielę 23 lutego o godzinie 18, w hali przy ulicy Gładkiej podejmować będą Rokolę Otwock Wielki, następnie we wtorek, 25 lutego o godzinie 20 na wyjeździe zmierzą się z ekipą Podkowa Teqball Club, a w czwartek, 27 lutego ponownie przy ul. Gładkiej podejmą Drukarza – początek tego spotkania o godz.20.

 

(mf)