14 października 2018

Derby Mazowsza na remis

W siódmej kolejce północnej grupy I ligi kobiet spotkały się drużyny z Mazowsza – MUKS Praga Warszawa i Piastovia Piastów. W grupie południowej Sportowa Czwórka Radom od miesiąca bez zwycięstwa...

Na Kawęczyńskiej nie doczekaliśmy się spodziewanych emocji. Piłkarki Piastovii szybko zapomniały o niedawnej pucharowej, wysokiej porażce z rywalkami z Pragi. Grając swoją prostą piłkę nie uległy faworyzowanym gospodyniom, tracąc do przerwy tylko jedną bramkę w pierwszym kwadransie meczu. Swoją drogą gra warszawianek pozostawiała wiele do życzenia, a w ten weekend były wyraźnie niedysponowane… Ich niemoc sprokurowała sytuację, po której przyjezdne zdobyły wyrównanie i przez kilkanaście minut przed końcem zwycięstwo było sprawą otwartą. Remis 1:1 jednak jest w tym wypadku najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Obie nasze drużyny tracą już sporo punktów do czołówki i zajmują sąsiednie miejsca w tabeli – 4. i 5. z identycznym bilansem zwycięstw (3) i po dwa remisy.

Inne nasze reprezentantki, Sportowa Czwórka Radom przegrała u siebie z Respektem Myślenice 1:3 i zajmuje w tabeli grupy południowej odległe, ósme miejsce z trzema zwycięstwami przy czterech porażkach.