30 września 2019

Derby młodzieży

W rozgrywkach juniorów na szczeblu centralnym doszło do trzech bardzo interesujących, derbowych spotkań warszawskich drużyn. W CLJ U-18 Legia w Rembertowie mierzyła się z Escolą, w CLJ U-17 na Tarchominie Escola rywalizowała z Ursusem, a w CLJ U-15 Polonia przy Konwiktorskiej podejmowała ekipę z Tarchomina.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa zremisowała w Rembertowie z Escolą Varsovia 0:0. Stołeczne drużyny dzieli w tym sezonie duży dystans. Legia jest liderem, a Escola znajduje się w strefie spadkowej. Przed tym meczem legioniści mieli na koncie pięć zwycięstw, remis i jedną porażkę, zespół z Tarchomina natomiast wygrał tylko dwa razy, a przegrał aż pięć spotkań. Faworytem derbowego starcia była Legia. Podopieczni Grzegorza Szoki – Mistrzowie Polski do lat siedemnastu, od początku próbowali przejąć inicjatywę, jednak Escola nie zamierzała łatwo sprzedawać skóry i także starała się odgryzać. Kilka razy legionistów ratować musiał stojący w bramce Gabriel Kobylak. Najlepszą okazję do zdobycia gola dla drużyny z Łazienkowskiej miał przed przerwą Szymon Włodarczyk, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali minimalnie przestrzelił. W drugiej połowie sytuacja na boisku wyglądała podobnie – Legia wciąż nie mogła znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy gości. W końcówce bliski powodzenia był Mikołaj Grzejda, jednak trafił tylko w boczną siatkę i pojedynek o prymat w stolicy został nierozstrzygnięty. Mimo remisu legioniści utrzymali prowadzenie w tabeli, ponieważ wicelider – Zagłębie Lubin także zremisowało w Zabierzowie z Wisłą Kraków 1:1.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17, o pierwsze miejsce w tabeli rywalizują Escola Varsovia oraz Polonia Warszawa. Po ostatniej kolejce na prowadzeniu były Czarne Koszule, ale w rozegranym w środę zaległym spotkaniu Escola wygrała na Tarchominie z Ursusem Warszawa 3:2 i wróciła na fotel lidera. Dwie bramki dla gospodarzy strzelił w tym meczu Cezary Polak, a trzecią Aleksander Sawosz. Dla Traktorków trafiali Patryk Abbassi oraz Oskar Pyrzyna. W siódmej kolejce oba prowadzące w tabeli zespoły odniosły zwycięstwa. Escola pokonała na wyjeździe AKS SMS Łódź 6:2 (po dwa gole zdobyli Cezary Polak i Michał Dubiel, a po jednym Adrian Bielka oraz Karol Boniecki), a Polonia (po strzałach Dawida Baranieckiego i Eryka Kudokasa) wygrała w Olsztynie z Naki 2:0. Ursus na swoim boisku rywalizował ze Zniczem Pruszków. Prowadzenie dla gości uzyskał najskuteczniejszy w drużynie Tymon Proczek, dla którego było to już szóste trafienie w tym sezonie. Podopieczni trenera Arkadiusza Szulca odpowiedzieli celnymi strzałami Patryka Abbassiego oraz Filipa Żołka i Traktorki wygrały 2:1. W ostatnim spotkaniu Legia na bocznym boisku przy Łazienkowskiej pokonała UKS SMS Łódź 3:0. Bramki dla legionistów zdobyli: Ivan Vidošević, Kacper Imiołek oraz Marcel Niesłuchowski.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, warszawskie drużyny gonią prowadzącą w tabeli Jagiellonię Białystok. Wicelider – Legia pokonała na wyjeździe Olimpię Elbląg 5:0. Trzy bramki dla legionistów zdobył Lucio Ceci, któremu asystowali: Filip Składowski, Maksymilian Stangret oraz Milan Bazler, a kolejne gole dołożyli Oskar Lachowicz i Kacper Michalski. Na bocznym boisku przy Konwiktorskiej spotkały się trzecia w tabeli Escola z czwartą Polonią. Po pierwszej połowie zespół z Tarchomina prowadził już 3:0. Bramki dla podopiecznych trenera Rolanda Thomasa strzelili: Alik Ayvazyan, Kacper Kalisz oraz Jakub Oskędra. Po przerwie drugi raz na listę strzelców wpisał się Alik Ayvazyan i wydawało się że losy tego spotkania są już rozstrzygnięte. Jednak końcówka przyniosła jeszcze dużo emocji. Czarne Koszule zerwały sie do ataku w ostatnich dziesięciu minutach. Dwa gole dla zespołu prowadzonego przez trenera Michała Libicha zdobył Dawid Łącki, a kolejnego Filip Koper. Na doprowadzenie do wyrównania zabrakło już czasu i mecz zakończył się zwycięstwem Escoli 4:3. Ze strefy spadkowej wydostała się Ząbkovia. Podopieczni trenera Macieja Demicha pokonali na swoim boisku UKS SMS Łódź 2:1. Bramki dla zespołu z Ząbek strzelili Ksawery Dyrda oraz Jakub Kolo. Gola dla łodzian w doliczonym czasi pierwszej połowy uzyskał Jakub Jędrasik.