26 marca 2022

Derby Warszawy. Emocjonująco w Siedlcach i Mszczonowie

Rozgrywki Mazowieckiej forBET IV ligi nabierają tempa. Nie wszystkie zespoły wybudziły się już z zimowego snu, a ostatni weekend marca jest dobrą okazją, aby tego dokonać. Warto zwrócić uwagę, że kilku IV ligowców po obecnej kolejce rozegra w tygodniu I rundę forBET Mazowieckiego Pucharu Polski. Szlagierem XX kolejki grupy I…

Rozgrywki Mazowieckiej forBET IV ligi nabierają tempa. Nie wszystkie zespoły wybudziły się już z zimowego snu, a ostatni weekend marca jest dobrą okazją, aby tego dokonać. Warto zwrócić uwagę, że kilku IV ligowców po obecnej kolejce rozegra w tygodniu I rundę forBET Mazowieckiego Pucharu Polski.

Szlagierem XX kolejki grupy I można nazwać Derby Warszawy. Duma Bielan zmierzy się z Escolą przy Marymonckiej. Podopieczni Bartłomieja Walewskiego na wiosnę zgromadzili komplet oczek pokonując ekipę Narwi Ostrołęka (3:0) oraz Huraganu Wołomin w identycznym stosunku bramkowym. Hutnikom awans do III ligi nie grozi, ale mogą za to zbliżyć się na dystans jednego punktu do dzisiejszego rywala, który okupuje piąte miejsce w tabeli Mazowieckiej forBET IV ligi grupy I. Varsovia natomiast w premierowym, wiosennym spotkaniu podzieliła się punktami z innym przedstawicielem IV ligi z Warszawy, a więc Unią (1:1). Kilka dni temu ograła 3:1 drużynę Stoczniowca Płock. Jak wiadomo derby rządzą się swoimi prawami i na takie spotkania nikogo specjalnie nie trzeba mobilizować. Sierpniowy pojedynek stołecznych zespołów zakończył się zwycięstwem Dumy Bielan 2:1.

Uwagę należy również zwrócić na Marki, gdzie miejscowi podejmą lidera z Płocka. Rezerwy ekstraklasowicza po wpadce z Sokołem Serock (0:0) zrehabilitowały się zwycięstwem nad MKS Przasnysz 3:0.  Jednak peleton pościgowy jest bardzo blisko. Dyspozycja Mławianki, Ząbkovii oraz Troszyna na wiosnę jest bezbłędna. Wyżej wymienione zespoły wygrały obydwa wiosenne mecze i nie zamierzają pozwolić drużynie z nad Wisły uciec. Marcovia w pierwszym spotkaniu uległa Ząbkovii (0:1), a następnie rozgromiła zespół Żbika Nasielsk (8:0). W tym ostatnim spotkaniu hat-trickiem popisał się Kacper Siudak. Jesienią w Płocku Marcovia pokazała się z dobrej strony remisując 1:1. Czy i tym razem płocczanie zostaną zatrzymani w pogoni za kompletem oczek?

     

sob., godz. 11:00Sokół Serock – KS CK TroszynSerock, ul. Pułtuska 47
sob., godz. 11:00Drukarz Warszawa – Huragan WołominWarszawa, Aleja Zieleniecka 2
sob., godz. 13:00Marcovia Marki – Wisła II PłockMarki, ul. Wspólna 12
sob., godz. 14:00MKS Przasnysz – Świt StaroźrebyPrzasnysz, ul. Makowska 23
sob., godz. 15:00Makowianka Maków Mazowiecki – Narew OstrołękaMaków Mazowiecki, ul. Sportowa 11
sob., godz. 16:00Unia Warszawa – Wkra ŻurominWarszawa, ul. Obrońców Tobruku 11
sob., godz. 16:00Hutnik Warszawa – Escola VarsoviaWarszawa, ul. Marymoncka 42
sob., godz. 16:00Ząbkovia Ząbki – Żbik NasielskZąbki, ul. Juliusza Słowackiego 21
ndz., godz. 16:30Stoczniowiec Płock – Mławianka MławaPłock, ul. Kolejowa 3

W grupie II Mazowieckiej forBET IV ligi dojdzie do dwóch bardzo ciekawych pojedynków, gdzie naprzeciw siebie staną zespoły, które na wiosnę zgromadziły komplet oczek. Do Siedlec przyjedzie wicelider z Sulejówka. Victoria po ograniu Mazovii Mińsk Mazowiecki (3:0) oraz Energii Kozienice (2:1) poszuka kolejnego kompletu punktów. Goście spod Warszawy przedłużyli zwycięską serię do pięciu i zamierzają przy ul. Jana Pawła II 6 dopisać kolejne trzy oczka. Zadanie nie będzie łatwe, gdyż rezerwy Pogoni spisują się również bezbłędnie. Okazałe zwycięstwo w Hucie Mińskiej z Tygrysem (5:1) oraz ogranie Zamłynia Radom (3:2) przybliża biało-niebieskich do celu jakim jest utrzymanie w IV lidze. Patrząc na tabelę oczywistym faworytem są goście, jednak wzmocniona „dwójka” może urwać punkty ekipie Łukasza Ryczkowskiego. Na jesieni w Sulejówku Victa ograła siedlczan 2:0.

Kompletem punktów na wiosnę pochwalić się mogą również w Mszczonowie oraz Baniosze. Mszczonowianka na inaugurację pokonała Wilgę Garwolin (2:0), a przed tygodniem KS Raszyn (3:1), mimo iż to gospodarze pierwsi strzelili gola. Orzeł natomiast okazał się lepszy w delegacji od Podlasia Sokołów Podlaski (3:1), a ostatnio sprawił miłą niespodziankę swoim kibicom ogrywając ówczesnego wicelidera rozgrywek Oskara Przysuchę 2:1. Dzisiejszy zwycięzca pojedynku drużyn z okręgu warszawskiego może przedłużyć serię wiosennych zwycięstw oraz skutecznie oddalić się od zespołów, które walczą zaciekle o ligowy byt. W pierwszym pojedynku mszczonowian z czarno-biało-czerwonymi padł remis 2:2. Zapowiada się zatem kolejny, zacięty bój wyżej wymienionych zespołów.

sob., godz. 11:00Oskar Przysucha – Podlasie Sokołów PodlaskiPrzysucha, ul. Radomska 29
sob., godz. 11:00Żyrardowianka Żyrardów – KS RaszynŻyrardów, ul. Piastowska 4
sob., godz. 12:30Mszczonowianka Mszczonów – Orzeł BaniochaMszczonów, ul. Brzoskwiniowa 6
sob., godz. 15:00Tygrys Huta Mińska – Zamłynie RadomHuta Mińska, ul. Szkolna 1
sob., godz. 15:00Energia Kozienice – Milan MilanówekKozienice, ul. Sportowa 3
sob., godz. 16:00Mazovia Mińsk Mazowiecki – Naprzód SkórzecMińsk Mazowiecki, ul. Sportowa 1
sob., godz. 16:00Mazur Karczew – Wilga GarwolinKarczew, ul. Jana i Ludwika Trzaskowskich 1
ndz., godz. 11:00Pogoń II Siedlce – Victoria SulejówekSiedlce, ul. Jana Pawła II 6
ndz., godz. 12:00Płomień Dębe Wielkie – MKS PiasecznoRuda, ul. Szkolna 5