27 sierpnia 2018

Dobra postawa młodzieży Legii i Escoli

W rozgrywkach centralnych juniorów starszych i młodszych, dobrze spisują się Legia I Escola Varsovia. W Ekstraligach najlepiej wystartowały: Znicz Pruszków, Ursus i Broń Radom.

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Legia Warszawa wygrała na boisku w Rembertowie z Ruchem Chorzów 3:1. Prowadzenie legionistom już na początku spotkania dało trafienie Kacpra Wełniaka. Chorzowianie wyrównali w 77. minucie za sprawą Daniela Iwanka, ale końcówka należała do chłopców Marka Saganowskiego. Najpierw Łukasz Łakomy, a następnie Mateusz Misiak zapewnili Legii trzy punkty. Po ciekawym meczu Escola Varsovia zremisowała na wyjeździe z Jagiellonią Białystok 2:2. Mimo, że gospodarze od początku mieli przewagę, to nasza drużyna w drugiej połowie skutecznie skontrowała i prowadziła już 2:0 po trafieniach Macieja Anusika i Marka Kwiatkowskiego. Dobrze grająca Jagiellonia doprowadziła do remisu po dwóch celnych strzałach Przemysława Chyrchały.
   W Centralnej Lidze Juniorów U-17 drugie zwycięstwo w sezonie odniosła Escola Varsovia. Zespół z Tarchomina w derbowym pojedynku pokonał na bocznym boisku przy ulicy Konwiktorskiej Polonię Warszawa 3:0. Gole dla zwycięskiej ekipy trenera Bartłomieja Kaptura strzelali Piotr Owczarek, Patryk Sopiński i Marek Ziętara. Legia Warszawa, prowadzona przez Grzegorza Szokę, wygrała na wyjeździe z ŁKS-em Łódź 4:1. Do przerwy celnie strzelali Patryk Peda i Kacper Gościniarek dla legionistów oraz Jakub Piotrowski dla rywali. W drugiej połowie premierowe trafienie w barwach Legii zaliczył Ariel Mosór (pozyskany z Unii Warszawa), a wynik meczu ustalił Gabor Grabowski.
   Bardzo ciekawie zapowiadają się w tym sezonie rozgrywki mazowieckiej Ekstraligi U-19. Po spadku z CLJ, rywalizować tu będą juniorzy Polonii Warszawa, Znicza Pruszków oraz Wisły Płock. Oprócz nich o prymat na Mazowszu powalczą Unia Warszawa, UKS Varsovia, KS Ursus a także Legionovia, Pogoń Siedlce i Wisła Płock. Po dwóch kolejkach na prowadzeniu w tabeli z kompletem punktów są Ursus oraz Znicz. Młode Traktorki (po dwóch trafieniach Dmytro Kholodkevycha i golach Michała Drabika i Mikołaja Nowocienia z rzutu karnego) wygrały na wyjeździe z UKS Varsovią 4:0 i w Ursusie z Unią 2:0 (po bramkach Mateusza Ostrowskiego z karnego i Kuby Niegowskiego). Drużyna z Pruszkowa najpierw pokonała u siebie Polonię 6:2, a następnie na boisku rywala Pogoń Siedlce 3:1.
  Na zapleczu rozgrywek centralnych, w Ekstralidze U-17 bardzo dobrze wystartowała Broń Radom, która w pierwszej kolejce pokonała u siebie Znicz Pruszków 3:2. Bramki dla podopiecznych trenera Dariusza Różańskiego strzelali: Damian Machajek, Patryk Czajkowski oraz Adam Warych. Goście odpowiedzieli po przerwie dwoma trafieniami Huberta Sobieraja. W drugiej kolejce radomianie rozgromili na wyjeździe MKS Piaseczno 6:0. Dwa gole w tym spotkaniu strzelił Jakub Zych, a po jednym Patryk Czajkowski, Hubert Gąszczyk, Adam Warych i samobójczą Aleksander Smolarz. Druga w tabeli jest KOSA Konstancin. Zespół spod Warszawy najpierw na swoim boisku okazał się lepszy od MOSiR-u Mińsk Mazowiecki zwyciężając 3:1 (dwa gole strzelił Krystian Szturemski, jednego Kamil Odolak, a dla pokonanych Igor Flis), a następnie zremisował w Pruszkowie ze Zniczem 1:1 (po trafieniach Kamila Odolaka i wyrównującej bramce w doliczonym czasie gry Dominika Kwietnia dla gospodarzy).