6 czerwca 2021

Dobre wieści z III ligi

Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała na wyjeździe z Unią Skierniewice i jest o krok od awansu do drugiej ligi. W grupie drużyn walczących o utrzymanie - na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, wszystkie drużyny z Mazowsza wydostały się ze strefy spadkowej!

W meczu kolejki, prowadząca w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała w Skierniewicach z Unią 3:0. W pierwszej połowie prowadzenie dla Pogoni uzyskał Jean Franco Sarmiento. Po zmianie stron Kolumbijczyk po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a wynik spotkania ustalił Michał Wrzesiński. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu, podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka mają 6 punktów przewagi nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki. W następnej kolejce – już w piątek, Pogoń podejmie na swoim boisku rezerwy Jagiellonii Białystok.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki zremisował na swoim stadionie z Polonią Warszawa 1:1. W 20. minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, ale Arkadiusz Ciach trafił w słupek, a dobijający Sebastian Cuch w poprzeczkę. Dziesięć minut później, gości od utraty gola ponownie uratowała poprzeczka. Przewaga Świtu została udokumentowana w 40. minucie, trafieniem Kamila Wiśniewskiego. W 77. minucie, uderzeniem z dystansu, do remisu doprowadził Daniel Smuga. W końcówce rzutu karnego dla gospodarzy nie wykorzystał Mateusz Długołęcki.

W pozostałych spotkaniach grupy drużyn walczących o awans, ekipy z Mazowsza odniosły wysokie zwycięstwa w meczach wyjazdowych. Legionovia wygrała ze Zniczem Biała Piska 6:1, po dwóch golach strzelonych przez Andrzeja Trubehę oraz trafieniach Daniela Chorosia, Marcina Kluski, Patryka Koziary oraz Dariusza Zjawińskiego, a rezerwy Legii Warszawa pokonały Jagiellonię II Białystok 4:1. Bramki dla legionistów zdobyli Radosław Cielemęcki, Damian Warchoł, Jakub Kwiatkowski oraz Patryk Pierzak.

W grupie spadkowej doszło do derbowego starcia drużyn z Mazowsza – Błonianka na swoim stadionie podejmowała Broń Radom. Goście objęli prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, głową piłkę do siatki posłał Damian Machajek. Po zmianie stron, drugiego gola dla Broni zdobył Przemysław Śliwiński. Gospodarze odpowiedzieli kontaktową bramką Dawida Jarczaka, ale ostatnie słowo w tym spotkaniu należało do drużyny z Radomia. Wynik meczu na 1:3 ustalił Michał Wrześniewski.

Po raz kolejny bardzo dobrze spisał się Ursus Warszawa. Drużyna prowadzona przez trenera Bogdana Jóźwiaka wygrała na swoim boisku z Huraganem Morąg 3:0. Prowadzenie dla Traktorków w pierwszej połowie uzyskał Paweł Tarnowski. Po przerwie kolejne bramki dla stołecznej ekipy dołożyli Patryk Jurczyński oraz Sebastian Szerszeń. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek, wszystkie drużyny z Mazowsza wydostały się ze strefy spadkowej. Mamy nadzieję że utrzymają bezpieczne pozycje do końca sezonu.