26 stycznia 2020

Dobry występ młodzieży w Zabrzu!

           Tradycyjnie na początku roku w Zabrzu, odbywa się międzynarodowy halowy turniej piłki nożnej o puchar Przewodniczącej Rady Miasta, w którym biorą udział zawodnicy urodzeni w 2007 roku i młodsi. W XXIV Turnieju, rozegranym w dniach 25-26 stycznia br. w dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział osiem zespołów, reprezentujących Związki Piłki Nożnej z Podkarpacia, Śląska i Mazowsza, ukraińskiego Dynama Lwów, czeskich MS KFS Ostrawa i Lokomotiva Trnawa oraz reprezentacje Warszawy i Zabrza. Nasze zespoły zajęły pierwsze i trzecie miejsce!         

     Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zespoły, zwłaszcza drużyna Warszawy, prowadzona przez Konrada Dousę., która w eliminacjach pokonała rówieśników z Trnawy  5:0 ( bramki: Michał Korba 2, Aleks Płoszka, Ede Bright, i Jacek Strzegocki), Dynamo Lwów 2:0 ( Aleks Płoszka i Michał Korba) oraz reprezentację Zabrza 6:0 (Michał Korba i Szymon Królak po 2, Jacek Strzegocki i Michał Reterski) W finale nas piłkarze zmierzyli sie z reprezentacją Śląskiego ZPN i po bezbramkowym remisie. okazali sie lepsi w rzutach karnych.

   Reprezentacja Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej (o rok młodsza!), prowadzona przez szkoleniowca stołecznego Drukarza Przemysława Cegiełkę, uległa w swojej grupie Śląskiemu ZPN 0:1, wygrała z MS KFS Ostrava 2:0 (bramki: Karol Gorzędowski i Kamil Stachura) i bezbramkowo zremisowała z Podkarpaciem, co dało jej możliwość gry o trzecie miejsce w niedzielnym finale turnieju z reprezentacją Zabrza; po remisie 1:1 w regulaminowym czasie, wygrała w rzutach karnych.

(js)