5 marca 2018

Dolcan znowu szczerzy ząbki

  Rundę jesienną Dolcan rozpoczął znakomicie. Po rozgromieniu MKS-u Ciechanów 6:1, wydawało się że drużyna Piotra Szczechowicza będzie jednym z głównych kandydatów do walki o awans.

   Niestety po ośmiu kolejkach piłkarze z Ząbek nadal mieli na koncie tylko to jedno zwycięstwo odniesione na boisku (oraz drugie – dzięki walkowerowi w meczu z Mławianką). Efektem nie najlepszych wyników Dolcanu była zmiana trenera. Na początku września, Piotra Szczechowicza zastąpił Michał Pulkowski. Szkoleniowiec przejmujący stery w ząbkowskim klubie, swoją karierę piłkarską rozpoczynał w stołecznej Agrykoli, a następnie występował w wielu mazowieckich klubach (Znicz Pruszków, Dolcan Ząbki, Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Legia II Warszawa, KS Raszyn, Hutnik Warszawa, Korona Góra Kalwaria, Mazur Karczew oraz Marcovia). Ma na koncie także prawie 90 meczów w ekstraklasie rozegranych w barwach Ruchu Chorzów. Michał Pulkowski miał okazję już wcześniej pracować w Ząbkach – w latach 2012-2014 był asystentem Roberta Podolińskiego. W roli drugiego trenera pracował także w Cracovii i Podbeskidziu Bielsko-Biała. W sezonie 2016/17 był już samodzielnym opiekunem trzecioligowego Ursusa. Po miesiącu pracy z Dolcanem przyszły wreszcie oczekiwane przez nowego szkoleniowca wyniki. Drużyna w końcówce rundy odniosła cztery zwycięstwa, dwa mecze zremisowała i uległa tylko liderowi – Koronie Ostrołęka.
    Zimą piłkarze z Ząbek utrzymują dobrą formę z jesieni i z optymizmem mogą patrzeć na rundę wiosenną. W meczach sparingowych Dolcan pokonał już m.in. drugoligową Legionovię 1:0 (po golu Patryka Szeligi), trzecioligowe: Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (po trafieniach testowanych zawodników) oraz Victorię Sulejówek 2:0 (po bramkach Bartosza Wybrańca i Bartłomieja Balcera). W ostatnio rozegranych meczach ząbkowianie wygrali z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 3:0 (dwa gole w tym spotkaniu strzelił Piotr Augustyniak, a wynik ustalił Andrij Rohożin) oraz w minioną sobotę z Ursusem1:0 (po bramce Konrada Cichowskiego). W Dolcanie wiosną będziemy mogli zobaczyć dwóch nowych zawodników mających za sobą grę w I i II lidze. Do zespołu dołączyli już bramkarz – Mateusz Matracki (przez ostatni rok związany z Mazovią Mińsk Mazowiecki), a w przeszłości grający m.in. w Legionovii i  Zagłębiu Sosnowiec. Drugim z doświadczomych piłkarzy pozyskanych przez Dolcan jest Przemysław Bella, występujący dotychczas w takich klubach jak: Odra Opole, Ruch Zdzieszowice, Rozwój Katowice i Okocimski Brzesko.
(mf)