19 listopada 2019

Druga liga futsalu

W drugiej kolejce II ligi futsalu na Mazowszu odbyły się już wszystkie mecze. Przed tygodniem dwa  spotkania zostały przełożone ponieważ Drukarz Warszawa oraz Zdrowie Garwolin grały w eliminacyjnym turnieju młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20.

Najciekawiej w tej kolejce zapowiadał się mecz Zdrowia Garwolin z AZS-em AWF Warszawa. Futsalowcy z Garwolina bardzo dobrze spisali się w rozgrywanym 11 listopada w Górznie eliminacyjnym turnieju młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20, gdzie pokonali Drukarza Warszawa 4:1 oraz Hurtap Łęczyca 3:2 i razem z drużyną Futbalo Białystok (z którą Zdrowie przegrało 0:4) awansowali do ścisłego finału MP U-20. Drugoligowe spotkanie Zdrowia z AWF-em, mimo kłopotów kadrowych z obu stron było bardzo interesujące i mogło się podobać. Do przerwy zespół z Garwolina prowadził 4:3. Pierwszego gola dla Zdrowia strzelił Sebastian Papiernik, ale odpowiedź gości była błyskawiczna i do wyrównania doprowadził Dawid Wasążnik. Po dziesięciu minutach, w krótkim odstępie czasu Krystian Parzyszek, Przemysław Alot i Michał Zalewski zdobyli kolejne bramki dla gospodarzy, a dwa gole dla studentów strzelili Szymon Staska oraz ponownie Dawid Wasążnik. W drugiej połowie ekipa z Garwolina występująca po raz pierwszy pod wodzą grającego trenera – Rafała Głąbickiego osiągnęła przewagę. Najpierw dwukrotnie bramkarza AZS-u pokonał Krystian Parzyszek, później na listę strzelców wpisał się szkoleniowiec – Rafał Głąbicki, a kolejne dwa gole były dziełem Przemysława Alota i Michała Zalewskiego. Rywale odpowiedzieli tylko trafieniem Szymona Staski i mecz zakończył się zwycięstwem Zdrowia 9:4.

W hali przy ulicy Banacha, Drukarz Warszawa przegrał z Borem Regut 5:7. Młodzi piłkarze Drukarza (będący zapleczem pierwszoligowego AZS-u UW Wilanów) przed tygodniem także brali udział w eliminacyjnym turnieju młodzieżowych Mistrzostw Polski U-20 w Górznie. Zajęli tam trzecie miejsce (wygrali z Hurtapem Łęczyca 2:1, a wcześniej przegrali ze Zdrowiem Garwolin 1:4 oraz triumfatorem całej imprezy drużyną Futbalo Białystok 1:6. Mecz Drukarza z Borem Regut był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie dwa gole dla stołecznej ekipy strzelił Mateusz Bienias, a jedną Jakubt Kurt. Dla gości trafili Aleksander Dmitroca, Paweł Masny oraz Tomasz Dąbrowski i do przerwy było 3:3. Po zmianie stron Bór był skuteczniejszy. Kolejne dwa gole dla podopiecznych trenera Mariusza Milewskiego uzyskał Paweł Masny, a następne dołożyli Kacper Matosek oraz Aleksander Dmitroca. Gospodarze odpowiedzieli celnymi strzałami Igora Szyjkowskiego oraz Cezarego Mitasa.

W ostatnim meczu drugiej kolejki, Victoria Solec przegrała z drużyną Podkowa Teqball Club 4:9. Goście po pierwszej połowie prowadzili już 7:1. Gospodarze po przerwie poderwali się do walki i zdobyli trzy gole, a zespół z Podkowy tylko dwa. Duża w tym zasługa bramkarza ekipy z Solca – Macieja Statka, który spisywał się znakomicie i skutecznymi interwencjami uchronił swoją drużynę od utraty kolejnych bramek. Trzy gole dla Victorii zdobył w tym spotkaniu Karol Zięba, a jedną Sebastian Chmielewski. Dla drużyny z Podkowy trafiali: Patryk Wilczewski, Bartosz Januszewski i Maciej Frąckiewicz (wszyscy po dwa razy) a także Tomasz Buczek, Piotr Żegliński oraz grający trener – Sebastian Milewski. W tej kolejce pauzowały Legia Warszawa Futsal oraz LZS Rokola Otwock Wielki. Po dwóch seriach spotkań liderem jest Legia Warszawa, która lepszą różnicą bramek wyprzedza Zdrowie Garwolin.