25 czerwca 2019

Dwa srebra i brąz kadr wojewódzkich!

Podopieczni Piotra Mosóra mocno zaczęli, rozgrywany na Podlasiu, turniej finałowy kadr wojewódzkich w kategorii U-13., a w rozgrywanej na Ziemi Lubuskiej Ogólnoploskiej Olimpiadzie Młodzieży wystąpiły nasze dwie reprezentacje: chłopców U-14 i dziewcząt U-16.    

  W poniedziałek kadra Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, wystepująca na stadionie w Tykocinie,  wygrała z reprezentacją Podkarpacia 3:1, po bramkach Jakuba Leśniewskiego, Tomasza Rojkowskiego i Bartłomieja Sowizrala, a we wtorek dołożyła kolejne trzy punkty w meczu z kadrą Pomorskiego ZPN, wygrywając 4:0; bramki: Oskar Tomczyk – 2 oraz Bartłomiej Sowizral i Tomasz Rojkowski.

    Ostatni mecz grupowy nasi chłopcy rozegrali w czwartek z reprezentacją Dolnego Śląska; do awansu do głównego finału wystarczył im zaledwie punkt, który zdobyli dzieki remisowi 1:1!

W finale nasza reprezentacja po ciężkim boju w tropikalnym upale uległa Wielkopolsce 2:3 dający im srebrne medale.

    W Zbąszynku (woj. lubuskie) rozpoczęły się zawody w ramach XXV Olimpiady Młodzieży; w pierwszym meczu grupowym wybrańcy Zbigniewa Kowalskiego zremisowali z reprezentacją Małopolski 1:1, dzięki wyrównującej bramce w drugiej połowie, zdobytej przez Marcela Szymańskiego. W drugim spotkaniu nasi piłkarze zdemolowali reprezentację Kujawsko-Pomorskiego ZPN 7:2 (bramki: Tomasz Walczak-3, Marcel Szymański-2, Lucio Ceci i Krzysztof Dynus i o awansie do ścisłego finału zadecydował mecz z reprezentacją Dolnego Śląska, który musieli wygrać… Przegrali 1:3 i w małym finale zagrali o brąz z reprezentacją. W regulaminowym czasie był remis 1:1. w dogrywce nasi chłopcy stracili bramkę i gdy zdawało suię, że brązowe medale są poza ich zasięgiem, na minutę przed końcem wyrównali, aby zwyciężyć w rzutach karnych! Szacunek za hart ducha i wolę walki!

W Gorzowie nasze dziewczęta w kategorii U-16 pokonały reprezentację Słąska 1:0, po bramce Mileny Prochowskiej i zespół Pomorskiego ZPN 2:0 (bramki: Sandra Staniszewska i Milena Prochowska) oraz 6:0 z Dolnym Śląskiem (bramki: Karolina Czyż-2, Wiktoria Malinowska, Oliwia Katowicz, Aleksandra Marcinkowska i Natalia Betlikuska) i zapewniły sobie już występ w niedzielnym finale przeciwko reprezentacji Łódzkiego ZPN, która dość szczęśliwie przebrnęła fazę grupową… Szczęście nie opuściło naszych rywalek także w meczu finałowym, kiedy po dość bezbarwnej grze wydawało się, że o mistrzostwie rozstrzygną rzuty karne, przypadkowy strzał w ostatnich sekundach meczu trafił do mazowieckiej bramki. No coż, srebro jest również szlachetnym kruszcem…

(js)