29 kwietnia 2017

Dziewczęta z Mazowsza już w centralnych finałach !

Piąta i przedostatnia kolejka eliminacji kadr wojewódzkich dziewcząt przyniosła tak bardzo oczekiwane na Mazowszu rozstrzygnięcia. Obydwie reprezentacje Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej zdobyły komplet punktów i przed ostatnia turą nie muszą się już martwić o awans do finałów centralnych.

W sobotę 28 kwietnia br. w Warszawie przy Kawęczyńskiej nasze dziewczęta podejmowały swoje rówieśniczki z Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Szczególnie groźne były starsze rywalki w kategorii U-16, z którymi jednak podopieczne Macieja Anglarta wygrały na wyjeździe 3:1. Zespół gości od początku odważnie zaatakował, ale po kilku minutach do głosu doszły faworytki. Uwieńczeniem przewagi był gol, zdobyty w 15’ przez Annę Furmaniak, ale jedna z nielicznych akcji piłkarek z Kujaw w 25’ padło wyrównanie. Stracony gol wytrącił z równowagi dziewczęta z Mazowsza, a tuż po przerwie było już 1:2 po szybkiej kontrze drużyny przyjezdnej. Zmiana ustawienia mazowieckiego teamu przyniosła jednak w końcu skutek i po godzinie gry Justyna Bartman wreszcie wyrównała. Wzmagał się napór na bramkę gości, mnożyły się faule i brzemienne w skutki wykluczenie za dwie żółte kartki i rzut karny, który już w doliczonym czasie wykorzystał niezawodna Alicja Materek. Tuż przed końcowym gwizdkiem sukces zwieńczyła pięknym golem Natalia Olszowska. Zasłużone 4:2 dla Mazowsza po niemałych emocjach!

Drugi mecz, młodszych piłkarek w kategorii U-13 nie był już tak porywający; było to jednostronne widowisko za sprawą wyraźnie lepszych sportowo podopiecznych Marcina Wojdy, które już od 4’ rozpoczęły ostre strzelanie. Końcowy wynik to 9:0 (3:0) a łupem bramkowym podzieliły się : Milena Prochowska i Patrycja Kozarzewska – po 2, oraz Maja Grzybowska, Marta Krukowska, Julia Grządkowska, Nikola Krasieńko i Oliwia Katowicz.