4 grudnia 2017

Dziewczęta z Pragi mistrzem Polski w futsalu w kat. U-16!

 Misja wykonana ! Piłkarki MUKS Praga Warszawa bez porażki przebrnęły przez finałowy turniej Klubowych Mistrzostw Polski w futsalu w kategorii U-16 który rozegrano 2-3 grudnia br. we Wrocławiu.

  Warszawianki wygrały swoją grupę eliminacyjną (w turnieju wystąpiło 12 zespołów, podzielonych na cztery grupy) za sprawą wysokiego zwycięstwa na Włókniarzem Białystok 7:1 i remisu z groźną Bielawianką 3:3. W ćwierćfinale gładko rozprawiły się z Rolnikiem Biedrzychowice, a w półfinale w dramatycznych okolicznościach pokonały odkrycie turnieju, zespół Progresu Kraków.

  Na drodze do mistrzostwa stanęła inna drużyna z grodu Kraka, Wanda Kraków i tu też nie było ani łatwo, ani przyjemnie.

 Prażanki szybko zdobyły prowadzenie po strzale Martyny Sokołowskiej, długo jednak go nie utrzymały, ale dwa trafienia Ali Materek dawały nadzieję na odskoczenie od rywalek, które ani myślały jednak oddawać pole, ale stołeczna bramkarka dokonywała cudów między słupkami.  Na pół minuty przed końcowym gwizdkiem było już 4:2 po strzale Ani Furmaniak, ale tuż po wznowieniu krakowianki zdobyły gola. Podopieczne Marka Anglarta i Bartłomieja Gąsiora utrzymały jednak zwycięstwo do końca, w czym niemała zasługa Natalii Betlińskiej, którą okrzyknięto najlepszą bramkarką turnieju. Końcowy wynik  4:3 i tytuł mistrza Polski zdobyły młode piłkarki MUKS Praga Warszawa, które we Wrocławiu wystąpiły w składzie : Justyna Bartman, Natalia Betlińska, Matylda Bujak, Wiktoria Długosz, Anna Furmaniak, Zofia Gietkowska, Zuzanna Golińska, Klaudia Krzysiak, Wiktoria Laur, Alicja Materek, Natalia Olszowska, Martyna Sobczyńska, Martyna Sokołowska, Daria Umińska.

(js)