26 kwietnia 2015

Dziewczęta zwyciężają na Podlasiu

Komplet punktów przywiozły reprezentantki Mazowsza z eliminacyjnego dwumeczu drugiej rundy mistrzostw Polski z Białegostoku i mogą spokojnie myśleć o finałach centralnych.   Mimo efektownych zwycięstw, nie przyszły one jednak łatwo. Młodsze piłkarki w kategorii U-13 ( 2 x 30 minut) dopiero w ostatnich minutach zaczęły trafiać…

Komplet punktów przywiozły reprezentantki Mazowsza z eliminacyjnego dwumeczu drugiej rundy mistrzostw Polski z Białegostoku i mogą spokojnie myśleć o finałach centralnych.

Mimo efektownych zwycięstw, nie przyszły one jednak łatwo. Młodsze piłkarki w kategorii U-13 ( 2 x 30 minut) dopiero w ostatnich minutach zaczęły trafiać do podlaskiej bramki; Wiktoria Żołądkiewicz (52’) i Klara Karoń (55’) ustaliły wynik meczu na 2:0 (0:0).

Jeszcze więcej emocji dostarczyły starsze dziewczęta (U-16 2 x 40 minut), a trzeba pamiętać, że w składzie reprezentacji Mazowieckiego ZPN są reprezentantki Polski. Tymczasem po 25 minutach było już 2:0 dla rywalek i dopiero tuż przed przerwą Marta Nastaga celnym uderzeniem wyręczyła swoje koleżanki z ataku. Trenerska reprymenda w szatni zrobiła widać swoje, gdyż po przerwie piłkarki z Mazowsza zaczęły grać swoje i posypały się bramki : Nikola Karczewska (41’), Kasia Włodarczyk (47’), Agata Kucharska (51’), Iga Kowalczyk (54’), Weronika Zawistowska (72’), Natalia Świercz (76’) i Natalia Bąk (77’) – końcowy wynik 8:2 (1:2) dla „Mazowszanek” !