7 października 2020

Emocje u juniorów

W kolejnej rundzie rozgrywek Centralnej Lidze Juniorów z udziałem mazowieckich zespołow emocji nie zabrakło!

W Centralnej Lidze Juniorów U-18, Escola Varsovia zremisowała na Tarchominie z Jagiellonią Białystok 1:1 (dla Escoli trafił Adrian Bielka, rywale wyrównali tuż przed końcem spotkania po strzale Miłosza Matysika), a Legia Warszawa w Książenicach z Gwarkiem Zabrze 0:0. Więcej emocji było w rywalizacji siedemnastolatków, a najciekawsze mecze rozegrali piętnastolatkowie.

W Centralnej Lidze Juniorów U-17 Legia Warszawa wygrała na swoim boisku z Jagiellonią Białystok 3:1. Legioniści objęli prowadzenie w 23. minucie po bramce zdobytej przez Igora Strzałka. Tuż przed przerwą po zagraniu Dawida Rutkowskiego wynik podwyższył Jordan Majchrzak. Kolejne gole padły dopiero w końcówce spotkania. Najpierw po raz kolejny bramkarza Jagiellonii – Jakuba Jasionka pokonał Igor Strzałek, a kilka chwil później honor ekipy z Białegostoku uratował Igor Szczygieł. Bardzo dobrze spisał się także Ursus Warszawa. Traktorki pokonały na wyjeździe GKS Bełchatów 3:1. Bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Arkadiusza Szulca zdobyli: Mateusz Dobosz, Mieszko Maciejewski oraz Mateusz Szuster. Escola Varsovia przegrała na Tarchominie ze Zniczem Pruszków 1:2. Goście do przerwy prowadzili po strzale Krystiana Matwiejczuka. Po zmianie stron drugiego gola dla zespołu z Pruszkowa strzelił Tomasz Okleka. Escola odpowiedziała tylko trafieniem Petera Juritki. Prowadząca dotychczas w tabeli Polonia Warszawa przegrała w Łodzi z UKS-em SMS Łódź 0:2. Gole dla rywali zdobyli Igor Posacki oraz Karol Łysiak. Warszawiacy kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Wojtka Chojczaka.

W Centralnej Lidze Juniorów U-15, po bardzo emocjonującym spotkaniu, Polonia Warszawa zremisowała przy Konwiktorskiej z Legią 4:4. W 5. minucie prowadzenie dla legionistów uzyskał Tomasz Rojkowski. Czarne Koszule odpowiedziały po kwadransie golem Bartosza Sowiźrzała. Ten sam zawodnik zdobył też drugą bramkę dla gospodarzy. Przy obu trafieniach asystował Paweł Kosmalski (syn byłego piłkarza Polonii – Jacka). Legia wyrównała także za sprawą zawodników mających futbol w genach. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jakuba Żewłakowa, piłkę do siatki skierował Franciszek Saganowski. Jeszcze przed przerwą trzeci raz bramkarza Legii pokonał Bartosz Sowiźrzał i po pierwszej połowie Polonia prowadziła 3:2. Zaraz po zmianie stron Jakub Żewłakow ponownie doprowadził do remisu. W końcówce legionistom udało się zdobyć czwartego gola po strzale Tomasza Rojkowskiego, ale tuż przed ostatnim gwizdkiem Mateusz Kaźmierczak trafił na 4:4. W drugim derbowym starciu naszych drużyn Znicz Pruszków przegrał u siebie z Escolą Varsovia 2:4. Bramki dla gospodarzy zdobyli Antoni Banaszek i Stanisław Mitura, a dla Escoli Bartosz Elget (dwie) oraz Oliwier Myszkowski i w doliczonym czasie gry Jakub Haponiuk.