30 stycznia 2024

Emocje w Białobrzegach – relacja z Okręgowego Turnieju Żaków o Puchar Wiosny

W sobotę w Białobrzegach rozegrany został pierwszy Okręgowy Turniej Żaków o Puchar Wiosny. Na parkiecie zmagało się 10 zespołów z rocznika 2016. Zwyciężyła Pilica Białobrzegi, która po emocjonującym finale i rzutach karnych, pokonała ekipę Akademii Sportu Radomiak.

W sobotę w Białobrzegach rozegrany został pierwszy Okręgowy Turniej Żaków o Puchar Wiosny. Na parkiecie zmagało się 10 zespołów z rocznika 2016. Zwyciężyła Pilica Białobrzegi, która po emocjonującym finale i rzutach karnych, pokonała ekipę Akademii Sportu Radomiak.


W minionym roku mieliśmy zaszczyt być gospodarzami prestiżowych turniejów żaków, rywalizujących o Puchar Zimy oraz Puchar Jesieni. W bieżącym sezonie, dzięki wsparciu ze strony samorządu województwa mazowieckiego oraz z zapałem wicemarszałka Rafała Rajkowskiego, ponownie dostaliśmy szansę zorganizowania tych emocjonujących zawodów.

Analizując dzisiejsze starcia, pełne pasji, interesujących rozstrzygnięć, uważam, że warto zwrócić uwagę na to, jak istotne jest odciągnięcie dzieci od komputerów i telefonów poprzez tego typu inicjatywy. Przed nami jeszcze trzy fascynujące turnieje, z najbliższym już w lutym w Szydłowcu – zaznacza to Kamil Witkowski, wiceprezes MZPN i prezes Radomskiego OZPN, wyrażając swoje przekonanie.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, choć niestety w ostatniej chwili z turnieju wycofała się drużyna KS Błotnica, co skutkowało tym, że AS Radomiak zdecydował się wystawić dwie ekipy. Lokalne zespoły, zarówno Pilica, jak i syrenka, prezentowały wysoki poziom futbolu. Niestety, pech dotknął graczy Beniaminka Radom, którzy, mimo nieprzegranej żadnego meczu, zostali ostatecznie sklasyfikowani na piątym miejscu z powodu czterech remisów w fazie grupowej.

Mecz o dziewiąte miejsce przyniósł emocje związaną z rzutami karnymi, gdy… Champion zdobył gola dosłownie w ostatnich sekundach.

Finalny pojedynek był niezwykle intrygujący. Pilica zremisowała z Radomiakiem, obie drużyny miały swoje szanse na zwycięstwo, co ostatecznie doprowadziło do serii rzutów karnych. Bohaterem okazał się Julian Szczepaniak, bramkarz Pilicy, który nie tylko obronił dwa rzuty karne w decydującym momencie, ale również przez cały turniej prezentował doskonałą formę.

– Cieszymy się bardzo z wygranej u siebie. Chociaż w tym roczniku wynik nie jest najważniejszy, to w kilku turniejach graliśmy dobrze, ale zawsze czegoś nam brakowało, a dziś może być w pełni szczęśliwi – mówił trener Pilicy rocznika 2016, Marek Cybulski.

Kolejny turniej już 17 lutego w Szydłowcu. Widzimy się jeszcze w Zwoleniu i Lipsku.

Wyniki faza grupowa:  
Pilica Białobrzegi – Wulkan Zakrzew 4:1; AS Radomiak Radom II – Syrenka Soccer School 0:1, Centrum Radom – Beniaminek Radom 0:0, Champion Pionki – AS Radomiak 0:2, Wulkan Zakrzew – GKS Chynów 2:0, AS Radomiak II – LKS Pniewy 1:1, Pilica BIałobrzegi – Beniaminek Radom 0:0, Champion – Syrenka 0:3, Centrum – Chynów 1:1, Pniewy – AS Radomiak 2:2, Wulkan – Beniaminek 1:1, Champion – AS Radomiak II 1:3; Pilica Białobrzegi – Centrum Radom 1:0, AS Radomiak – Syrenka 5:2, Chynów – Beniaminek 1:1, Pniewy – Champion 5:0, Wulkan – Centrum 3:1, AS II Radomiak – AS Radomiak 0:2, Chynów – Pilica, 0:1. Pniewy – Syrenka 1:1

Kolejność grupa A: 1. Pilica Białobrzegi; 2. Wulkan Zakrzew; 3. Beniaminek Radom; 4. GKS Chynów; 5. Centrum Radom
Kolejność grupy B: 1. AS Radomiak; 2. Syrenka Soccer Scholl; 3. LKS Pniewy; 4. AS Radomiak II; 5. Champion Pionki.

Mecz o 9 miejsce
Centrum – Champion 0:1
Mecz o 7 miejsce
Chynów – AS II Radomiak 0:1
Mecze o 5 miejsce
Beniaminek – Pniewy 1:0
Mecz o 3 miejsce
Syrenka – Wulkan 1:2
Finał
Pilica – AS Radomiak 1:1 karne 2:1

Nagrody indywidualne:
Najlepszy bramkarz: Julian Szczepaniak (Pilica)
Najlepszy zawodnik: Michał Puczułek (AS Radomiak)
Najlepszy strzelec: Franciszek Bugajski (Syrenka)

PARTNEREM WYDARZENIA JEST SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO