2 września 2017

Emocje w IV lidze

Piłkarze IV ligi nie zawodzą. W czwartej kolejce grupy południowej, w ośmiu meczach padło 38 bramek i na brak emocji kibice też nie mogli narzekać.

Najwięcej goli strzelili piłkarze Błonianki, gromiąc beniaminka – Perłę Złotokłos aż 8:0. W pierwszej połowie do siatki trafili: Dawid Jarczak (dwa razy) oraz Maciej Rybaczuk i Kamil Stencel. Po przerwie bramkarza Perły pokonali Adrian Schamlewski (dwukrotnie), a także Kamil Kudelski. Wynik meczu ustalił Tomasz Sieński, dla którego było to setne trafienie w barwach Błonianki (w czwartym roku gry w tym klubie). Bardzo dobrą skutecznością wykazali się także zawodnicy rezerw Znicza Pruszków. Podopieczni trenera Tomasza Matuszewskiego pokonali LKS Promna 6:0. Dwie bramki strzelił utalentowany Jakub Łabęda, który powinien już dostać szansę gry w pierwszym zespole Znicza. Kolejne trafienia zaliczyli: Karol Podliński, Szymon Zawadzki, Kacper Ciesielski i Kacper Skibko. Pół tuzina bramek padło także w Radomiu. Broń dosyć niespodziewanie uległa Oskarowi Przysucha 2:4. Dla radomian dwa gole zdobył Adam Imiela, a dla Oskara strzelali Przemysław Śliwiński, Patryk Czarnota, Cezary Zieliński oraz Bartłomiej Włodarczyk. W tabeli nie zaszły zmiany. Nadal z kompletem punktów prowadzą: Pilica Białobrzegi (w tej kolejce 4:0 z Wilgą w Garwolinie), Mszczonowianka (2:0 u siebie z MKS Piaseczno) i Sparta Jazgarzew (2:0 na wyjeździe z Pogonią Grodzisk Mazowiecki). Bez punktów pozostają na razie LKS Promna i Naprzód Skórzec.
  W grupie północnej najciekawiej było w Wołominie, gdzie spadkowicz z III ligi – Huragan, podejmował beniaminka – Drukarza Warszawa. Prowadzenie dla gospodarzy z rzutu wolnego uzyskał doświadczony Piotr Petasz. Warszawiacy jeszcze przed przerwą mogli doprowadzić do wyrównania, bowiem po faulu na Michale Knajdrowskim sędzia podyktował rzut karny dla zespołu ze stolicy. Damian Wojtulewicz nie zdołał jednak pokonać z jedenastu metrów Łukasza Derejko, a dobitka Michała Knajdrowskiego trafiła w słupek. Od początku drugiej połowy goście nadal ambitnie dążyli do odrobienia strat. W 52. minucie, niefortunny egzekutor jedenastki, Damian Wojtulewicz popisał się tym razem skuteczną asystą, a piłkę do siatki skierował Przemysław Paliński. Zawodnicy trenera Łukasza Staszczaka poszli za ciosem i kilka minut później po akcji Krystiana Kija, drugą bramkę dla Drukarza strzelił Kamil Kądziela. W doliczonym czasie gry wyrównującego gola dla Huraganu zdobył Przemysław Górski i spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Dobry mecz obejrzeli także kibice w Ożarowie Mazowieckim. Ożarowianka prowadziła do przerwy z Dolcanem Ząbki 1:0 po trafieniu Łukasza Jasińskiego. W drugiej połowie szkoleniowiec gości – Piotr Szczechowicz dokonał kilku roszad w składzie. Na boisku pojawili się Łukasz Zaniewski, Krystian Lewandowski, Mateusz Jaroszewski oraz Ukrainiec Andriij Rohozin. I to właśnie wychowanek Akademii Piłkarskiej z Winnicy w końcówce doprowadził do remisu 1:1. W tabeli, dzięki lepszej różnicy bramek, na prowadzenie wyszły rezerwy Pogoni Siedlce (w tej kolejce wygrały na wyjeździe 3:0 z Mławianką). Siedem punktów mają także: Wisła II Płock, Mazur Gostynin, Mazovia Mińsk Mazowiecki oraz MKS Ciechanów.