28 czerwca 2021

Finał CLJ bez Legii

Juniorzy Legii Warszawa U-15 zremisowali w Książenicach z Zagłębiem Lubin 2:2 (po dogrywce) i nie awansowali do meczu finałowego o Mistrzostwo Polski.

Pierwsze spotkanie tych drużyn rozegrane w Lubinie zakończyło się remisem 1:1. Rewanż lepiej zaczęli goście, którzy na początku drugiej połowy wyszli na prowadzenie po trafieniu Fabiana Sowieckiego. W 65. minucie do remisu doprowadził wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Jakub Grzejszczak. Wynik 1:1 utrzymał się do ostatniej minuty i do wyłonienia finalisty Mistrzostw Polski potrzebna była dogrywka. Stołeczni piłkarze w 103. minucie zdobyli gola za sprawą Przemysława Mizery, który skutecznie dobił strzał Rafała Boczonia. Jednak na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, Igor Stańczak wyrównał na 2:2 i to piłkarze Zagłębia zagrają w finale.

Spotkanie finałowe odbędzie się w środę o godzinie 12. w Ząbkach, a rywalem Zagłębia będzie Lech Poznań, który w drugim półfinale dwukrotnie pokonał Wisłę Kraków 5:0 i 4:2.