8 marca 2019

Finał turnieju

   Za nami finał turnieju, który to odbył się 2 marca w Zespole Szkół nr 1 w Wołominie. Intencją przyświecającą tegorocznej edycji turnieju charytatywnego „Dzieci – Dzieciom”, była zbiórka funduszy na operację małego Stanisława Kubiszewskiego, który urodził się z wadą serca i bez szybkiej interwencji nie będzie miał szans dożyć następnych wakacji. Staś jest synem trenera Grzegorza, pracującego w Akademii GOOL, będącego jednocześnie koordynatorem projektu Legia Soccer Schools w okręgu siedleckim.  

   Droga do finału prowadziła przez trzy turnieje eliminacyjne, rozegrane w Łosicach, Tłuszczu i Stanisławowie Pierwszym, tam wyłonieni zostali finaliści z trzech kategorii wiekowych: 2011/2012, 2009/2010 i 2007/2008

   W turnieju wzięło udział 21 oddziałów Akademii Młodego Piłkarza GOOL oraz gościnnie drużyny z Mazowsza.

Upragnione zwycięstwo w najmłodszej kategorii, zgarnęła drużyna Stanisławowa Pierwszego, natomiast w roczniku 2010/09, najlepsi okazali się młodzi zawodnicy reprezentujący drużynę z Warszawy – Wola. W roczniku 2007/08 zwyciężyła drużyna z Tłuszcza.

W całym turnieju firmowanym przez DeckenBau, uczestniczyło blisko 700 zawodników z całego Mazowsza oraz odziały Legia Soccer Schools z Wołomina, Otwocka, Siedlec i Mińska Mazowieckiego.

(js)