6 czerwca 2021

Finiszuje IV liga

W czwartej lidze poznaliśmy już wszystkie drużyny które wezmą udział w meczach barażowych o awans do trzeciej ligi. Do najlepszej na południowym-wschodzie Pilicy Białobrzegi oraz Ząbkovii z grupy centralnej (które już wcześniej zagwarantowały sobie pierwsze miejsca w tabeli), dołączyła triumfująca na północnym-zachodzie Mławianka.

W grupie północno-zachodniej, Mławianka po wyjazdowym zwycięstwie 3:0 w Łomiankach, na kolejkę przed końcem sezonu, zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli i grę w barażach o awans do III ligi. W pierwszej połowie gola dla podopiecznych trenera Macieja Śliwowskiego, z rzutu karnego zdobył Dominik Lemanek. Ten sam zawodnik po zmianie stron podwyższył wynik, a w doliczonym czasie gry, trzecią bramkę dla drużyny z Mławy uzyskał Mateusz Stryjewski. Na drugie miejsce w tabeli wskoczył Świt Staroźreby, który w meczu na szczycie pokonał u siebie dotychczasowego wicelidera – Huragan Wołomin 3:0. Dwa gole dla Świtu w pierwszej połowie strzelił Filip Januszczak, a po zmianie stron wynik spotkania ustalił Michał Sobczak.

W grupie centralnej Ząbkovia na swoim stadionie wygrała z Ożarowianką 6:0. Pierwszego gola dla gospodarzy uzyskał siedemnastoletni Maksymilian Korczak. Po pół godzinie gry, strzał Korczaka obronił bramkarz Ożarowianki, ale dobitka Tomasza Sieńskiego była skuteczna. W drugiej połowie dwie bramki dla drużyny prowadzonej przez trenera Piotra Dziewickiego zdobył Patryk Zych (jedną z rzutu karnego), a kolejne Bartosz Wiśniewski oraz Konrad Budek. Druga w tabeli Victoria Sulejówek wygrała u siebie z Escolą Varsovia 4:1. Gole dla gospodarzy zdobyli Konrad Śliwka, Julian Świątek oraz dwie Bartłomiej Szulim. Na boisku w Parku Skaryszewskim, Drukarz zremisował z Marcovią 3:3. Stołeczni piłkarze przegrywali już 0:3, ale w końcówce udało im się doprowadzić do remisu!

W grupie południowo-wschodniej, przewodząca w tabeli Pilica Białobrzegi wygrała na swoim boisku z Tygrysem Huta Mińska 5:1. Już do przerwy zespół trenera Tomasza Grzywny prowadził 4:0. Dwa razy bramkarza Tygrysa pokonał Damian Winiarski, a kolejne gole były dziełem Konrada Paterka oraz Michała Kucharczyka. W drugiej połowie gościom udało się zdobyć bramkę za sprawą Kamila Panufnika, ale na więcej piłkarze Pilicy już rywalom nie pozwolili. Wynik spotkania ustalił imponujący ostatnio skutecznością Konrad Paterek. Mazovia Mińsk Mazowiecki wygrała u siebie z Mazowszem Grójec 4:1. Dwa gole dla Mazovii strzelił Wojciech Wocial, a po jednym Łukasz Puciłowski oraz Krystian Przyborowski. Dla drużyny z Grójca trafił Mikołaj Napora.