8 grudnia 2020

Futsal na półmetku

Rozgrywki futsalu zbliżają się do półmetka. W tej kolejce, nasz rodzynek w Ekstraklasie - AZS UW Wilanów grał w Gliwicach z Piastem. W północnej grupie pierwszej ligi, w Sulejówku rozegrano derby, w których Victoria podejmowała Legię, a w mazowieckiej drugiej lidze, kolejne - piąte już zwycięstwo odniósł Mazur Karczew.

W 15. kolejce Ekstraklasy Futsalu, Akademicy z Wilanowa przegrali na wyjeździe z wiceliderem – Piastem Gliwice 2:6. Zespół ze Śląska w tym sezonie spisuje się znakomicie i (obok prowadzącego w tabeli Constractu Lubawa oraz zajmującego aktualnie trzecią lokatę Rekordu Bielsko Biała) jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do zdobycia Mistrzostwa Polski. Piast już do przerwy prowadził z AZS-em 5:0 po golach Mateusza Mrowca, Rafała Franza, Rodrigo Dasaieva oraz dwóch trafieniach Ixemada Gonzáleza. Po zmianie stron stołeczna ekipa spisała się już lepiej i wygrała drugą połowę 2:1. Bramki dla Akademików zdobyli Denys Lifanow oraz Michał Klaus, a wynik meczu szóstym golem dla gospodarzy ustalił Rafał Franz. Drużyna z Wilanowa na dwie kolejki przed końcem pierwszej rundy rozgrywek zajmuje dwunaste miejsce w tabeli.

W pierwszej lidze doszło do starcia dwóch naszych zespołów: Victorii Sulejówek i Legii Warszawa. Legioniści po 12. kolejkach są wiceliderem i tracą tylko punkt do prowadzącego AZS-u UG Gdańsk, natomiast zamykającej tabelę drużynie z Sulejówka udało się wygrać dotychczas tylko jeden mecz i jeden zremisować. Do spotkania z Legią, podwarszawska ekipa przystąpiła wyjątkowo zmobilizowana. Jednak mimo bardzo ambitnej postawy miejscowych, dominacja legionistów w pierwszej połowie była widoczna. Podopieczni trenera Pawła Juchniewicza po 20 minutach prowadzili już 5:1. Dopiero po zmianie stron, przy wyniku 9:1, legioniści zwolnili tempo, pozwalając dojść do głosu gospodarzom. Victoria skorzystała z okazji, strzeliła cztery gole. Goście odpowiedzieli już tylko jednym trafieniem i druga połowa zakończyła się remisem 5:5. co ostatecznie dało zwycięstwo Legii w stosunku 10:6.

Lokalne derby rozegrano też w II lidze Futsalu. W grupie mazowieckiej, prowadzący w tabeli Mazur Karczew mierzył się w swojej hali z Borem Regut. Gospodarze, którzy w tym sezonie idą jak burza, odnieśli już piąte zwycięstwo z rzędu wygrywając 6:2. W pozostałych trzech meczach strzelono… 57 bramek. Najwięcej goli padło też w karczewski hali przy ulicy Bohaterów Westerplatte, gdzie dzień wcześniej Rokola Otwock Wielki uległa UKS-owi TOHO Grodzisk Mazowiecki 10:13. W meczu drużyn goniących lidera, Podkowa Teqball Club wygrał na swoim terenie z AZS-em AWF Warszawa 8:3. Ekipa z Podkowy Leśnej, podobnie jak Mazur Karczew także ma na koncie komplet zwycięstw, ale rozegrała dopiero trzy mecze. W ostatnim spotkaniu tej kolejki, Zdrowie Garwolin wygrało z Victorią Solec 17:6. Po pięciu kolejkach Mazur Karczew ma 15 punktów, AZS AWF Warszawa 10, a trzecia Podkowa Teqball Club 9.