7 stycznia 2019

Futsal to też piłka nożna!

  Zimową porą wiele dzieje się w piłce halowej, o czym donosimy dzięki informacjom uzyskanym od przewodniczącego Komisji Futsalu MZPN, Andrzeja Hendrzaka.  

   Przy sporym zainteresowaniu kibiców, w Górznie koło Garwolina odbył się turniej futsalu dla chłopców urodzonych w 2002 roku i młodszych. Organizatorem turnieju była Komisja Futsalu MZPN, a impreza została zorganizowana ze środków pozyskanych od Samorządu Województwa Mazowieckiego; organizacyjnie wspomógł turniej także samorząd gminy Górzno.

   W turnieju wystąpiła ponad setka zawodników, zgłoszonych w sześciu zespołach z terenu województwa mazowieckiego. Na turniejowym podium zameldowały się drużyny Mazura Karczew, Zdrowia Garwolin i Kosy Konstancin. Indywidualnie wyróżniono : król strzelców – Cezary Ćwiek –  Mazur Karczew – 7 bramek, najlepszy zawodnik – Wiktor Niemiec –  Kosa Konstancin, najlepszy bramkarz  – Michalak Wojciech  – Orzeł Unin.

 W turnieju w Lublinie piłkarki Zamłynia Radom triumfowały w turnieju kategorii kobiet open, organizowanym przez Stowarzyszenie Perły Lublin. Radomski zespół okazał się najlepszy z grona 12 rywalizujących drużyn. Radomianki sięgnęły także po trofea indywidualne. Najlepszą strzelczynią została  Wioletta Tkaczyk, najlepszą bramkarka Karina Czubak, a najwięcej asyst zanotowała na koncie Oliwia Janas.

  Piłkarki z Zamłynia okazały się także najlepsze w finałowych zmaganiach Pucharu Polski w futsalu na szczeblu Mazowieckiego ZPN. Dziewczęta z Radomia wyprzedziły w finałowym turnieju reprezentację Wojskowej Akademii Technicznej oraz Wilgę Garwolin. Królową strzelczyń turnieju została (a jakże!) Wioletta Tkaczyk z Zamłynia. Zamłynie reprezentować będzie mazowiecki związek piłkarski na szczeblu centralnym pucharowych rozgrywek futsalowych. Oprócz Zamłynia, od szczebla centralnego pucharowe zmagania rozpoczną mazowieckie teamy kobiece, występujące w rozgrywkach ekstraligi oraz I ligi futsalu. Są to AZS SGGW Warszawa, AZS AWF Warszawa, AZS UW Warszawa oraz Mazovia Grodzisk Mazowiecki.

Zwycięzcą pucharowych rozgrywek w futsalu mężczyzn na szczeblu Mazowieckiego ZPN został zespół Zdrowie Garwolin. W finałowym turnieju okazał się lepszy od Drużyn URSUS FUTSAL Warszawa oraz Stan Ogórki Karczew. Garwoliński team jest już w 1/16 pucharu na szczeblu centralnym; w spotkaniu 1/32 pokonał inny mazowiecki team AZS UW Warszawa 8-1.

Trwają rozgrywki niedawno utworzonej Mazowieckiej II ligi Futsalu. W gronie siedmiu drużyn po rozegraniu pięciu spotkań na czele znajduje się MLKS Victoria Sulejówek, wyprzedzającKS Zdrowie Garwolin iAkademię El Pistorelo Futsal Lesznowola. Kolejne lokaty zajmują Stowarzyszenie Win Win Warszawa, RKS Bór Regut, Futsal Ursus oraz Victoria Solec n/Wisłą. Najlepszy team tych rozgrywek weźmie udział w makroregionalnych barażach o zakwalifikowanie się do rozgrywek centralnej I Ligi PLFutsal.

W dniach 12-13 stycznia w Białymstoku zostaną rozegrane finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski Futsalu w kategorii U-16 dziewcząt. Do finału po eliminacjach zakwalifikowały się dwa zespoły z Mazowieckiego ZPN. Są to Praga Warszawa oraz Ząbkovia Ząbki.

(js)